Manželský pár navštíví drážďanskou galerii. Zůstane stát před obrazem Lukáše Cranacha staršího, na němž je namalováno Kristovo narození.
– Podívej, Marie, to malé dítě nemá na sobě vubec nic, ani košilku!
– No jo, víš přece, že to byli chudí lidé, kteří nic neměli.
– Tady to zase máš. Nemají ani na košili, ale nechají se malovat od Cranacha!

tel: + 420 775 090 611

Číslo účtu: 132 234 9349/0800

Zbigniew Jan Czendlik

Hana Skalická
tel.: 730 552 040 (v pracovni dny od 8.00
do 16.00)

Renáta Hoffmannová

Abeceda rodinných financí

budova charitního centra

Oblastní charita Ústí n/O. nabízí občanům Lanškrouna kurz zaměřený na zvyšování finanční gramotnosti občanů. Odborně vyškolená lektorka s praxí v bankovnictví probere následující témata:

-  Rodinný rozpočet (jak správně sestavit rodinný rozpočet, kde ušetřit…)

- Zodpovědné zadlužování (na co si dát pozor, nekalé praktiky poskytovatelů úvěrů…)

- Podepsat můžeš, přečíst musíš (na co se zaměřit při podepisování smlouvy o úvěru…)

Kurz abecedy rodinných financí je ZDARMA a proběhne v novém Centru sociálních služeb, Havlíčkova 1129, Lanškroun (vedle ZŠ speciální). Občerstvení zajištěno.

Oblastní charita Ústí nad Orlicí pořádala  už v květnu v rámci projektu „Abeceda rodinných financí“ seminář zaměřený na vzdělávání finanční gramotnosti občanů v Letohradě. Setkal se s velkým zájmem.

Termíny:

18.9. od 15.30 h. – Rodinný rozpočet

25.9. od 15.30 h. – Zodpovědné zadlužování

2.10. od 15.30 h. - Podepsat můžeš, přečíst musíš

Kontaktní osoba: Eva Ježková, DiS., Oblastní charita Ústí nad Orlicí. tel. 734281416, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Více informací na: www.uo.charita.cz a www.abecedarodinnychfinanci.cz

charitní centrum

Lze věřit na bohy s takovými věřícími?
Gabriel Laub