Jeden kněz navštívil druhého, když se zrovna modlil breviář, a překvapeně mu říká: "Ty se modlíš breviář a při-tom kouříš ?"
"No ano, ale já to mám povoleno od biskupa," odpovídá tázaný.
Zakrátko ho navštíví znovu a říká mu: "Tak já jsem se ptal biskupa a ten mi to nepovolil."
"A jak ses ptal ?"
"Jestli smím kouřit, když se modlím breviář, a biskup mi odpověděl, že by to bylo neuctivé."
"Tak to ses zeptal špatně. Já jsem se zeptal, jestli se smím modlit, když kouřím, a biskup mi řekl, že ano, že dobře využiji čas."

Abeceda rodinných financí

budova charitního centra

Oblastní charita Ústí n/O. nabízí občanům Lanškrouna kurz zaměřený na zvyšování finanční gramotnosti občanů. Odborně vyškolená lektorka s praxí v bankovnictví probere následující témata:

-  Rodinný rozpočet (jak správně sestavit rodinný rozpočet, kde ušetřit…)

- Zodpovědné zadlužování (na co si dát pozor, nekalé praktiky poskytovatelů úvěrů…)

- Podepsat můžeš, přečíst musíš (na co se zaměřit při podepisování smlouvy o úvěru…)

Kurz abecedy rodinných financí je ZDARMA a proběhne v novém Centru sociálních služeb, Havlíčkova 1129, Lanškroun (vedle ZŠ speciální). Občerstvení zajištěno.

Oblastní charita Ústí nad Orlicí pořádala  už v květnu v rámci projektu „Abeceda rodinných financí“ seminář zaměřený na vzdělávání finanční gramotnosti občanů v Letohradě. Setkal se s velkým zájmem.

Termíny:

18.9. od 15.30 h. – Rodinný rozpočet

25.9. od 15.30 h. – Zodpovědné zadlužování

2.10. od 15.30 h. - Podepsat můžeš, přečíst musíš

Kontaktní osoba: Eva Ježková, DiS., Oblastní charita Ústí nad Orlicí. tel. 734281416, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Více informací na: www.uo.charita.cz a www.abecedarodinnychfinanci.cz

charitní centrum

Pro ty, kteří se narodili do ateismu, je to víra jako každá jiná.
Gabriel Laub