Jeden ateista takhle rybařil na jednom skotském jezeře, když najednou jeho člun napadla lochnesská příšera. Jedna rána ocasem a chlápek i s člunem vylétl deset metrů do vzduchu. Příšera otevřela tlamu, aby ho chytla. On v úděsu zařval:
„Ach, Bože, pomoz mi!“
Vtom se všechno zastavilo, chlápek visí jen tak ve vzduchu, a z nebe se ozve hromový hlas:
„Myslel jsem, že ve mne nevěříš!“
„Ale no tak, Bože, nech toho. Před dvěma minutami jsem nevěřil ani na lochnesskou příšeru!“

Modlitba ke Svatému Duchu

EKUMSETK

Přijď, ó Duchu přesvatý, rač paprsek bohatý světla svého v nás vylít.Přijdi, Otče nebohých, dárce darů přemnohých, rač nám mysli osvítit.Božský Utěšiteli, něžný duší příteli, rač nás mile zotavit.V práci libý pokoji, smiřiteli v rozbroji, rač nás v pláči utišit.Světlo duši blažící, srdce v tebe věřící rač milostně naplnit.Člověk bez tvé pomoci slábne a je bez moci, vše mu může uškodit.Viny z duší našich smaž a vyprahlá srdce svlaž, raněné rač vyhojit.Srovnej, co je zkřivené, zahřej, co je studené, a nedej nám zabloudit.
Rač nás, v tebe věřící, vroucně tebe prosící, dary sedmi podělit.Uděl v ctnosti prospěchu, v smrti dodej útěchu a dej v radost věčnou vjít.

Kněz je láskou Kristova srdce.
Sv. Jan Maria Vianney