Tatínek jede s těhotnou manželkou do porodnice, mnoho času již nezbývá a tak ujíždí co může. Jejich nejmladší dítě se dožaduje pozornosti. "Tatí,..." "Později holččičko!" odsekne tatínek. Dojedou k porodnici a tatínek: "Copak jsi chtěla, holčičko?" "Nó, už nic tati, já jen, že jsme zapomněli maminku doma."

Modlitba ke Svatému Duchu

EKUMSETK

Přijď, ó Duchu přesvatý, rač paprsek bohatý světla svého v nás vylít.Přijdi, Otče nebohých, dárce darů přemnohých, rač nám mysli osvítit.Božský Utěšiteli, něžný duší příteli, rač nás mile zotavit.V práci libý pokoji, smiřiteli v rozbroji, rač nás v pláči utišit.Světlo duši blažící, srdce v tebe věřící rač milostně naplnit.Člověk bez tvé pomoci slábne a je bez moci, vše mu může uškodit.Viny z duší našich smaž a vyprahlá srdce svlaž, raněné rač vyhojit.Srovnej, co je zkřivené, zahřej, co je studené, a nedej nám zabloudit.
Rač nás, v tebe věřící, vroucně tebe prosící, dary sedmi podělit.Uděl v ctnosti prospěchu, v smrti dodej útěchu a dej v radost věčnou vjít.

Ať je to již víra náboženská, víra národní, politická nebo víra v krásu a v potřebnost nějakého díla, každá společenská víra obdivuhodně posiluje lásku.
André Maurois