Jde misionář Grónskem a potká dva Eskymáky, ani táhnou uloveného tuleně od moře. Dívá se, jak se s ním pachtí, pak mu to nedá a zeptá se jich:
„Poslyšte, proč toho tuleně táhnete za nohy? Vždyť vám to jde proti srsti strašně špatně. Zkuste ho vzít za hlavu, po srsti vám to půjde lépe.“
Eskymáci ho poslechnou a vezmou tuleně za hlavu. Táhnou, táhnou, po chvíli se jeden z nich otočí na druhého a říká:
„Poslyš, ten misionář asi vážně bude chytrej člověk. Ono nám to jde opravdu mnohem líp.“
„Líp?!“ vyprskne druhý. „Vždyť se podívej – vracíme se k moři!“

Tábor pro chlapce

cesta do tajemné říše

C E S T A

D O   T A J E M N É

Ř Í Š E

Ahoj kluci, stejně jako v minulých letech srdečně zveme všechny staré i nové účastníky na tradiční schönstattský letní tábor Šeleta....

Kněz je něco tak nesmírného, že kdyby to on sám pochopil, zemřel by.
Sv. Jan Maria Vianney