Hospodin prochází starým Orientem a hledá někoho, kdo by ho přijal. Přichází do Egypta k faraónovi. "Faraóne, já jsem Hospodin, Bůh celé země. Chceš mě přijmout?" Faraón si mne bradu a říká: "To půjde těžko. Bohem jsem v Egyptě já! Nemohu tě přijmout." Hospodin prochází zemí dál, až přijde do Babylónu. Přijde k babylónskému králi a nabízí se mu: "Nechceš mě přijmout za svého Boha?" I babylónský král říká: "Víš, to bude těžké. My už tady máme toho Marduka. To by byly zase nějaké novoty..." Tak prochází Hospodin zemí dál, až potká Mojžíše. "Mojžíši, nechceš mě přijmout za svého Boha?" Mojžíš říká: "No, koneckonců proč ne. Ale co mi za to dáš?" "Dám ti přikázání." Mojžíš se zamyslí a říká: "A co za něj budeš chtít?" "Nic." "Nic? Tak to mi jich dej deset!"

Kulturní léto 2016

Kulturní léto 2016KULTURNÍ LÉTO NA FARNÍ ZAHRADĚ 2016

8. července 2016  v 19.00 hodin na farní zahradě v Lanškrouně opět zahajuje Kulturní léto se zajímavým programem. Již tradičně se bude konat každý pátek do konce prázdnin.

Všichni jste srdečně zváni...

Kněz je láskou Kristova srdce.
Sv. Jan Maria Vianney