Jeden mladý mnich se rozhodl, že odejde do horského kláštera a podstoupí těžkou zkoušku mlčenlivosti, která mu dovoluje říci jen dvě slova za deset let. Po prvních deseti letech jde za otcem představeným. Vejde do kanceláře, otec přikývne a on povídá:
„Mizerné jídlo!“
Otec znovu kývne a ukáže rukou ven. Mnich tedy odejde.
Uplyne dalších deset let a audience se opakuje. Mnich tentokrát říká:
„Tvrdá postel!“
Konečně po třiceti letech mnich předstoupí před otce se zamračenou tváří a říká:
„Odcházím odsud!“
A otec se jen tak mírně usměje a povídá:
„Ani se nedivím. Co jste tady, pořád si jen stěžujete.“

tel: + 420 775 090 611

Číslo účtu: 132 234 9349/0800

Zbigniew Jan Czendlik - děkan

Hana Skalická - pastorační asistentka
tel.: 730 552 040 (v pracovni dny od 8.00 do 16.00)

Renáta Hoffmannová

Pouť v Květné

svatovařinecká pouť Květná 2016Pouť v Květné

Přijměte pozvání na Svatovavřineckou pouť do Květné, která se koná v neděli 14.srpna 2016.

Zahájení bude ve 13.00 hod. a to POUTNÍ MŠÍ SVATOU. Po mši svaté ve 14.30 hod. zahraje kapela Kapka (z TV Šlágr)

Občerstvení je zajištěno

Právě když se obrátím ke Kristu a vydám mu svou osobnost, začínám teprve mít svou vlastní.