Přijde starý manželský pár do nebe, svatý Petr je provází po nebi. Všechno je naprosto úžasné, žena je nadšena, říká, že se jí o něčem takovém ani nesnilo. Když to všechno vidí muž, zoufale se rozpláče a pak spustí vztekle na svoji manželku: "Za to všechno můžeš ty! To je pořád makrobiotika, cvičení, žádnej alkohol a cigarety, krémy s UV filtrem - vždyť jsme tu mohli být už o patnáct let dřív!!!"

tel: + 420 775 090 611

Číslo účtu: 132 234 9349/0800

Zbigniew Jan Czendlik - děkan

Hana Skalická - pastorační asistentka
tel.: 730 552 040 (v pracovni dny od 8.00 do 16.00)

Renáta Hoffmannová

29. neděle v mezidobí

29. neděle v liturgickém mezidobí – Evangelium - Mt 22,15-21

Dávejte, co je císařovo, císaři, a co je Boží, Bohu.

Farizeové odešli od Ježíše a uradili se, jak by ho chytili za slovo. Poslali k němu své učedníky zároveň s herodovci, aby mu řekli: "Mistře, víme, že jsi pravdomluvný, a že učíš cestě k Bohu podle pravdy. Nedbáš lidských ohledů, nehledíš totiž na to, čím kdo je. Pověz nám tedy: Co myslíš, je dovoleno platit daň císaři, nebo ne?"

Ježíš prohlédl jejich zlý úmysl a odpověděl: "Co mě pokoušíte, pokrytci? Ukažte mi peníz, kterým se platí daň!" Podali mu denár.
    Zeptal se jich: "Čí je to obraz a nápis?" Odpověděli: "Císařův."
    Tu jim řekl: "Dávejte tedy, co je císařovo, císaři, a co je Boží,
Bohu."

Několik myšlenek k tomuto textu z knihy P. Vojtěcha Kodeta Nedělní promluvy

„ Klíčem dobrého rozlišování je tedy to, aby člověk, který je stvořen k obrazu Božímu, se Bohu zcela vydal a denně se snažil dávat mu sám sebe, spolu se vším, co má.

Pak bude mít moudrost a poznání, jak žít v tomto světě. Jestliže víme, komu patříme a pro koho žijeme, dává nám to vnitřní svobodu Božích dětí.

Kdybychom věděli, jak moc nás Bůh miluje, umřeli bychom štěstím.
Jean Maria Vianney