Dobré zprávy

sv. Josef

Papež František vyhlásil koncem minulého roku Rok svatého Josefa. Učinil tak u příležitosti 150. výročí dne, kdy byl svatý Josef vyhlášen patronem katolické církve.

• Dekret Apoštolské penitenciárie k Roku sv. Josefa zde

• Apoštolský list věnovaný sv. Josefu zde

• Novéna ke sv. Josefu např. zde

• Plnomocné odpustky zde

Svatý Josef
Jeden z nejmilejších svátků.
Sv. Josef je nevtíravý, tichý, vlídný, z celého jeho zjevu vyzařuje skromnost. Nevíme, které ctnosti na něm obdivovat, jsou v takové milé harmonii, nic nápadného, jako všechny barvy se slévají v bílé, milé světlo. Správný muž. To je světlo, které by bylo třeba rozložit spektrem: spravedlnost je souhrn ctností.

Spravedlivý jako palma pokvete. Strom dobře vkořeněný v domě Páně. Na jeho větev usedla si holubice čistá s požehnaným plodem života svého. Do stínu tohoto stromu, který chrání.
Snoubenec nejsvětější Rodičky. Je to mocný světec. Pod jeho ochranou lze doufat proti vší naději. On je zde jako pomocník v nejtěžších situacích. Je milý bohu i lidem. Bohu proto, že je věrný, lidem proto, že je skromný a mlčenlivý.
Neboť lidé, i když rádi a mnoho mluví, mají zvláštní důvěru k mlčenlivým.

Svatí z pohledu P. Šuránka 1. díl

UPOZORNĚNÍ PRO FARNÍKY

v OBDOBÍ OD 26. 2. 2021 DO 7. 3. 2021 nebudou BOHOSLUŽBY v kostele. MŠE SVATÉ Budou na dané úmysly SLOUŽENY v soukromí bez účasti věřících.

MOŽNOST PŘIJMOUT EUCHARISII V NEDĚLI OD 10 HODIN V KOSTELE SV. VÁCLAVA TRVÁ.

příprava k prvnímu sv. přijímání 2020/2021

PRO RODIČE DĚTÍ, KTERÉ PŘISTOUPÍ LETOS K PRVNÍMU SV.PŘIJÍMÁNÍ.

Prosím, sledujte průběžně tyto stránky. Budu vkládat pracovní listy, které svým dětem vytiskněte a společně vypracujte. Dbejte, prosím na to, ať se základní modlitby děti naučí a podle možnosti jim porozumí.

list č.1:

Otče náš

list č. 2:

Desatero

list č. 3:

Apoštolské vyznání víry

list č. 4:

SOUBOR

Teprve chudoba naučí člověka hospodařit s bohatstvím,
kterým ho zahrnuje Bůh.

Pavel Kosorin