Ve vlaku sedí kněz, řeholnice a dva zástupci alternativní subkultury. Kněz má ruku v sádře.
„Co se vám stalo, otče?“ zeptá se řeholnice.
„Uklouzl jsem ve vaně,“ odpoví kněz.
Jeden ze zástupců alternativní subkultury se obrátí na druhého:
„Hele, vole, co je to vana, vole?“
„Já nevím, ty vole, copak jsem katolík?“

Dobré zprávy

XIV. ročník mezinárodního varhanního festivalu

09 - 29 Varhanní festivalSlavíme sto let republiky s varhanní hudbou (Česká Třebová, kostel sv. Jakuba Většího) Podrobnosti plakát - VIZ <ZDE>

FARNÍ DEN

farni den 2018Ve čtvrtek 27.9.2018 se koná farní den. Zahájení mší svatou v 16.30 hodin. Podrobnosti ZDE

Rozvrh výuky náboženství

rozvrhRozvrh výuky náboženství, školní rok 2018/19 <klik>

Kněží na palubě balonu

balon kneziNikdy jsem neletěl balonem, ale kniha Pět neděl v balonu měla v mládí své kouzlo, podobně jako další knihy od Julese Verna. Už samotná představa někdy stačí k tomu, aby se člověk "vznesl" do výšky a cestoval... V posledním čísle Adalbertu, měsíčníku královehradecké diecéze se objevila fotografie s nápisem Kněží na palubě balonu a pod ní text - Své rajóny si v červenci z výšky obhlédli kněží z Litomyšle a České Třebové.

Číst dál: Kněží na palubě balonu

Obnova kříže - Dolní Třešňovec

P1080331Před více než rokem napsala paní Lada Sitová pěkný článek, který informoval o obnově kříže na žichlínských poldrech. Viz: http://www.farnostla.cz/index.php/37-aktuality/1793-novy-zivot-stareho-krize  O posvěcení kříže tehdy informovalo také velmi hezky lanskrounsko.cz viz.: https://www.lanskrounsko.cz/cz/7093-kriz-byl-znovu-posvecen Jsem rád, že slibovaná lavička tam je už instalována a kdokoli může usednout v těchto místech, a nejenom počítat vagony nákladních vlaků a nebo stopovat, zda Pendolino jede na čas :)

Číst dál: Obnova kříže - Dolní Třešňovec

Hnutí srdce není něco, na čem by se dalo ušetřit. Dávat, ze svého srdce, to je jako vyklenout most přes propast své samoty. A dáváš-li ze svého srdce, nestarej se komu. Budou ti totiž říkat: „Ten si to nezaslouží!“ Jako by šlo o nějaké zboží, kterého je škoda. Dokonce i člověk, který ti nemůže dát nic, o co bys stál, ti může posloužit tím, že dáváš ty jemu, neboť skrze něj tak sloužíš Bohu.
Antoine de Saint Exupery