Untitled-2

Římskokatolická farnost - děkanství Lanškroun

207.jpg
289.jpg
90.jpg

Přihlášení

katyd

katolik

ebreviar

biblenet

radiovaticana

vira

ikonka proglas

ikonka tvnoe

Pro zasmání

Rybaří takhle jeden farář ve Vltavě pod Vyšehradem a vytáhne zlatou rybku. Jak už to tak zlaté rybky dělají, tak i tato prosí, že když bude puštěna zpátky do vody, splní svému dobrodinci přání. Farář se podiví, že se rybce chce nazpátek do té špinavé vody, pak ji však pustí a vyslovuje své přání: "Co kdybys udělala něco s tou válkou v Kosovu?" "Hele", odvětí rybka, "já jsem jenom obyčejná malá vltavská zlatá rybka... Války - to je na mne moc. Zkus si přát něco jinýho." "Taky bych si přál, aby farníci v mé farnosti byli zbožní, trpěliví a milí." Rybička se chvilku zamyslí, a pak říká: "Kde že je ta válka...?"

Dobré zprávy

Rozsviť své světlo...

vigilie 2021Blíží se slavení Velikonoční vigilie...
Uplynul rok a stále je nemožné se zúčastnit této oslavy v obvyklém rozsahu a širším společenství. A tak je tu opět možnost, stejně jako před rokem, rozsvítit svíci, rozsvítit světlo. Dát najevo i tímto obyčejným způsobem, že život má naději, navzdory všemu. Malé světlo může být vyjádřením velké lidské touhy překonávat obtíže a čelit jim. A pro mnohé i vyjádřením víry v Toho, který je Světlem pro náš život.

Je možné takto vzpomenout i na ty, kteří nás v uplynulé době opustili a vyjadřit tak symbolicky naši vzpomínku, naše poděkování, naše smíření...

Číst dál: Rozsviť své světlo...

VELIKONOČNÍ SVÁTKY 2021

Velikonoční svátky v LANŠKROUNĚ

Milí farníci,

ani v letošním roce nám situace v naší zemi bohužel neumožňuje slavit Velikonoce tak, jak jsme byli zvyklí - ve společenství celé farní rodiny.

V naší farnosti budeme tyto sváteční dny prožívat následovně:

Číst dál: VELIKONOČNÍ SVÁTKY 2021

Zemřel P. František Lízna

liznaObětavý kněz, originální člověk s nevšedním osudem. Jezuita, který dokázal obětavě sloužit těm, co to potřebovali. Jak napsal zcela přesně na sociální síti kněz P. Romuald Rob - odcházejí nám disidenti a skuteční ošlehaní pastýři. Otec Lízna byl znám svou laskavostí a velkorysostí, byl mužem modlitby a služby. Sobotní MF DNES na straně 13 věnovala drobnou vzpomínku úmrtí slavného rodáka z Jevíčka, jak byl v článku označen. Poslední rozloučení se uskuteční v pátek 12. března při mši svaté v 15.00 hodin v brněnském jezuitském kostele Nanebevzetí Panny Marie. Tělo bude uloženo do krypty kostela. Mši svatou, které bude předsedat kardinál Dominik Duka bude v přímém přenosu přenášet televize NOE. 

Vzpomínka: https://www.ceskatelevize.cz/porady/1185258379-cesty-viry/408235100051009-musim-jit-dal/?fbclid=IwAR0pYZnxW8gP-2atwCKb1EPSLa37TSq5jKAJ3hfS_9Brw6Vy6XXQvcnvIRI

Číst dál: Zemřel P. František Lízna

Obnovený kříž před kostelem sv. Václava

PC010020Město Lanškroun nechalo v letošním roce obnovit klasicistní kamenný kříž s figurou ukřižovaného Krista. Tento kříž stojící na nám. A. Jiráska v Lanškrouně a je datován rokem 1880. Na zadní straně podstavce je kromě datace vysekán i německý nápis „Bete fur den Stifter dieses Kreuzes“ (česky „Modlete se za zakladatele tohoto kříže“) a další datum renovace 1937 s písmeny J. u E. F. V přední části podstavce je vyobrazena figura Panny Marie Bolestné a úryvek z Matoušova evangelia v německém jazyce deklarujícím výrok římského setníka „To byl skutečně Boží Syn“. 

 

Číst dál: Obnovený kříž před kostelem sv. Václava

Plnomocné odpustky pro zemřelé

Apoštolská penitenciárie s osobním pověřením papeže Františka stanovila, že je letos možné získat plnomocné odpustky po celý měsíc listopad. Tato možnost plnomocných odpustků, která obvykle platí pouze od 1. do 8. listopadu, byla nyní prodloužena na celý měsíc z důvodu pandemie Covid-19. V  České republice je tato možnost i týden před 1. listopadem, tj. letos již od 25.10 2020. Celkově lze tedy odpustky spojené s návštěvou hřbitova letos získat kterýchkoli osm dní od 25. 10. do 30. 11. dle vlastní volby.

Více informací o podmínkách získání plnomocných odpustků můžete najít na stránkách Biskupství královéhradeckého – www.bihk.cz, popř. i na stránkách ostatních biskupství.

Podkategorie

     Co nás čeká

Projekt čtvercování

Každé pondělí dopoledne od 9 hod. bude ve farní klubovně probíhat

PROJEKT ČTVERCOVÁNÍ - neboli uháčkuj nebo upleť čtverce na výrobu dek do Afriky

Srdečně zveme na tato setkání

Bližší informace poskytne p. Šebrlová

Citáty k zamyšlení

I kdybych nevěděla, kdy přesně skončí devět měsíců těhotenství, radovala bych se z každého okamžiku, protože bych věděla, že zrození dítěte, které žije pod mým srdcem, je podivuhodná věc a já mám při tom možnost spolupracovat s Bohem na uskutečnění zázraku.
Erma Bombecková