Katolík, presbyterián a baptista sedí v rybářském člunu a chytají ryby. Katolíkovi dojdu červi tak se rozhodne že si dojde na břeh pro zásoby. Vystoupí teda z člunu a po vodě přejde na břeh a pak se vrátí jdouce po vodě. Baptistovi můžou oči vypadnut a říká si: "Ten ale musí mít silnou víru že dokáže jít po vodě". Za chvilku to ještě udělá presbyterián, opět jde po vodě. Baptista nemůže uvěřit svým očím a celý nesvůj zjišťuje, že i jemu za chvilku dojde návnada a bude muset na břeh. Hodnu chvíli se celý nervózní přesvědčuje že i on má přece silnou víru jako katolík a presbyterián a tak se nakonec přece jen odváží a vystoupí z člunu. Okamžitě však zmizne pod hladinou... Katolík se otočí na presbyteriána a říká: "Zdá se, že bratr neví, kde jsou ve vodě kameny..."

Dobré zprávy

Farní den - fotogalerie

farni den 2017

Dne 27. září se konal ve skautské klubovně a jejím blízkém okolí farní den. Zahájen byl mší svatou uvnitř klubovny a poté již pokračoval program venku. Pro děti byly připraveny různé hry, bylo možné si opéci špekáčky nad ohněm, občerstvit se přineseným pohoštěním a setkat s přáteli. Nejlepší výpovědí o tomto setkání je soubor fotografií, jejichž autorem je Zdeněk Gregora a dovolujeme si je uveřejnit na externí fotogalerii. K nahlédnutí zde: https://farnostla.rajce.idnes.cz/FARNI_DEN_2017/

FARNÍ DEN 2017

farní den 2017FARNÍ DEN 2017

se koná ve středu 27.9.2017

zahájení od 16.30 hod. mší svatou

Všichni jste srdečně zváni!

Podrobnosti na letáčku <klik>

Objevování křesťanství

jeden životKurz - Objevování křesťanství

Každý čtvrtek od 14.9. 2017 v 18.00 hodin

poslechová místnost Městské knihovny, nám. Al. Jiráska

Podrobnosti - plakát <klik>

Svatovavřinecká pouť

pout svatovavrineckaSvatovavřinecká pouť - neděle 13. srpna 2017 v Květné, podrobnosti <klik> plakát

Poutní mše svatá v Albrechticích

mse svat

16.7. v 14.00 hod. Poutní mše svatá v Albrechticích v kostele sv. Anny <klik>

Žij tak, aby ti, kdo znají tebe, ale neznají Ježíše, toužili jej poznat, protože znají tebe.
Sten Rasmunssen