Dobré zprávy

DEN PRO RODINU A MANŽELSTVÍ

LETÁK-DPR 2019DEN PRO RODINU A MANŽELSTVÍ - POZVÁNKA <zde>

Farní výlet na Svatou Horu u Příbrami

svatá hora 1Vyjeli jsme 8. června v 6 h. ráno a po 4 hodinách jízdy (s jednou zastávkou)  jsme byli na místě. Už první venkovní pohled na areál byl pěkný a detailní prohlídka v 11 hodin s průvodkyní nám skoro brala dech.  S tichým obdivem jsme si  prohlíželi bohatou malířskou a štukatérskou výzdobu celého rozsáhlého komplexu. Centrální chrám byl v 17.století postaven jezuity a nejprve s 2 velkými otevřenými oltáři podle italského vzoru. Ovšem později musel být jeden z nich obezděním uzavřen, protože naše podnebí je přece jen jiné než ve slunné Itálii.

Číst dál:  Farní výlet na Svatou Horu u Příbrami

DIECÉZNÍ SETKÁNÍ DĚTÍ V HRADCI KRÁLOVÉ

P1020646V sobotu 8. června 2019 proběhlo v Hradci Králové diecézní setkání dětí. Téma setkání neslo název: "Opustit svůj břeh". Z naší farnosti se vypravila pod vedením katechetky Jany Kuťákové na setkání devítičlenná skupina děvčat. Děti z  různých koutů diecéze zaplnily celý kostel Nanebevzetí Panny Marie, kde se v úvodu setkání konala mše svatá sloužená otcem biskupem Janem Vokálem. Po celé dopoledne probíhal v Novém Adalbertinu, v kostele Panny Marie a na Církevní základní škole program na určených stanovištích. Celkem bylo možné vybírat z 11-ti různých míst.

Číst dál: DIECÉZNÍ SETKÁNÍ DĚTÍ V HRADCI KRÁLOVÉ

EKUMENICKÉ SETKÁNÍ U SV. VÁCLAVA

Ekumenické setkání 2019Ve středu 12.června 2019 se koná ekumenické setkání v 18. hod. v kostele sv. Václava. Všichni jsou srdečně zváni. Viz: <zde>

Misijní koláč - poděkování

misijni kolacMilí přátelé,
děkuji všem, kteří se zapojili do akce Misijní koláč a napekli koláče, jiné pečivo a další dobroty, sešlo se toho hodně a vše se úspěšně prodalo. Děkuji světluškám za upečení a krásné zabalení sušenek, připojily také srdíčka s přáním, bylo to milé. Dále děkuji ženám, které pečivo prodávaly a skautům, kteří nám zapůjčili stoly.
Výtěžek činí 10 750 Kč a bude zaslán na potřeby misijního díla.
Ludmila Šebrlová

Bůh nestvořil ženu z mužovy paty, aby mu byla otrokyní,
ani z jeho hlavy, aby mu vládla,
nýbrž ze žebra, aby byla jeho srdci blízká.

Talmud