Rybaří takhle jeden farář ve Vltavě pod Vyšehradem a vytáhne zlatou rybku. Jak už to tak zlaté rybky dělají, tak i tato prosí, že když bude puštěna zpátky do vody, splní svému dobrodinci přání. Farář se podiví, že se rybce chce nazpátek do té špinavé vody, pak ji však pustí a vyslovuje své přání: "Co kdybys udělala něco s tou válkou v Kosovu?" "Hele", odvětí rybka, "já jsem jenom obyčejná malá vltavská zlatá rybka... Války - to je na mne moc. Zkus si přát něco jinýho." "Taky bych si přál, aby farníci v mé farnosti byli zbožní, trpěliví a milí." Rybička se chvilku zamyslí, a pak říká: "Kde že je ta válka...?"

Dobré zprávy

XIV. ročník mezinárodního varhanního festivalu

09 - 29 Varhanní festivalSlavíme sto let republiky s varhanní hudbou (Česká Třebová, kostel sv. Jakuba Většího) Podrobnosti plakát - VIZ <ZDE>

Je chybou nevěřit ničemu i věrit všemu.
Walther von der Vegelweide