Chirurg, konstruktér a politik se hádají, jaká je první zmíněná profese v Bibli.
"Myslím, že lékařská profese byla zmíněna jako první," prohlásí chirurg. "Bůh stvořil Evu z Adamova žebra."
"Kdepak, první byla strojařina," opáčí konstruktér. "Jen si představte, co to bylo za práci, stvořit věci z chaosu."
"Ale vůbec ne," triumfuje politik. "Kdo si myslíte, že stvořil chaos?"

Dobré zprávy

SVATOMARTINSKÉ DNY 2019

11Již dříve zde byla informace o Svatomartinských dnech 2019, které se konaly v Orlickém Podhůří - Říčky. Vypravili jsme se na páteční večer, kde nás zaujaly dvě přednášky. Jedna byla společná a vystupovala a hovořila slovenská herečka Božidara Turzonovová a špičkový lékař profesor Pavel Pafko, který dokáže názorově stát, jak sám uvedl, často mimo názor mainstreamu. Druhá přednáška náležela Martině Josífek Zelinkové https://www.idnes.cz/liberec/zpravy/kolobezka-martina-josifek-zelinkova-spanelsko-tanvald-rakovina-santiago-de-compostela.A190118_161220_liberec-zpravy_jape , která odvážně vyrazila na koloběžce z Tanvaldu až do Santiaga de Compostela a zvládla 3460 km. Bylo úžasné vidět a hlavně slyšet dotyčné. Každý z přítomných dokázal mimořádně zaujmout a vtáhnout do příběhů a svých životních zkušeností. Nesmírně smekám, jak před dotyčnými lidmi, tak organizátory, především Martinem Leschingerem, kteří toto vše mají na bedrech. Samozřejmě k dostání byly knihy, které se vázaly k dané přednášce a v souboru fotografií níže je také naleznete.

12345679101112cesko slovenskoPlakát Skd 2019S bilym rytirem

Nezajímá mne, co ten člověk, kterého mi ukazuješ, ví. Totiž ví i slovník. Zajímá mne, jaký je.
Antoine de Saint Exupery