Untitled-2

Římskokatolická farnost - děkanství Lanškroun

260.jpg
143.jpg
68.jpg

Přihlášení

katyd

katolik

ebreviar

biblenet

radiovaticana

vira

ikonka proglas

ikonka tvnoe

Pro zasmání

Sedí babička v parku na lavičce a modlí se: "Pane, já už jsem zase nevyšla s důchodem, pošli mi, prosím, nějak stovku." Zaslechne to nějaký mladý muž a říká jí: "Prosím vás, babičko, přece nebudete věřit takovým pověrám... Tady máte padesátikorunu a už se nemodlete." Babička chvilku počká, až se onen muž vzdálí a pak říká: "Děkuju Ti Pane. A příště mi to, prosím, neposílej po takovém neznabohovi."

Dobré zprávy

Sv. Valentýn v kostele sv. Václava + BONUS :)

valentynSvátek svatého Valentýna je právě dnes. Možná by stálo za připomenutí, že jednoho svatého Valentina máme v kostele sv. Václava - ve vitráži okna. Před necelými třinácti lety zemřel Ing. Rudolf Minář, webmaster farních stránek a zanechal nám tak stále existující rozsáhlé fotogalerie vzpomínek na starší platformě webu. Takže po skončení mše svaté neodcházejte k zadním dveřím, ale vydejte se svižně opačným směrem k presbytáři a k vitrážím oken... Objevíte jednoho svatého, jehož jméno je dnes aktuálně skloňováno...  

 

Malý návod objevíte zde: http://farnost.katolik.cz/lanskroun/ ve fotogaleriích. Stačí pak jen v horní liště zvolit příslušný kostel a poté na spodní části interiér.... Historie se začne otvírat a určitě tam bude plno zajímavých fotek a informací, které z internetu ještě ani po třinácti letech nezmizely.... Velké díky patří Petrovi Macháčkovi, který tehdy na práci Rudolfa navázal a Rudovi děkuji za to, že mne dokopal k tomu, abych mu fotodokumentaci k jeho písemné tvrobě pořizoval. Byl v tomto tak neúnavný :)

A nyní slibovaný BONUS - komu se podaří nafotit vitráž okna se sv. Valentinem na mobil a zastaví se po mši svaté 16.2. 10.30 - 11.00 hod. v prodejně ANGELOS, prokáže se snímkem, tak  obdrží sladkou a kalorickou Valentinskou odměnu :)

valentyn

     Co nás čeká

Projekt čtvercování

Každé pondělí dopoledne od 9 hod. bude ve farní klubovně probíhat

PROJEKT ČTVERCOVÁNÍ - neboli uháčkuj nebo upleť čtverce na výrobu dek do Afriky

Srdečně zveme na tato setkání

Bližší informace poskytne p. Šebrlová

Citáty k zamyšlení

Kdybychom věděli, jak moc nás Bůh miluje, umřeli bychom štěstím.
Jean Maria Vianney