Untitled-2

Římskokatolická farnost - děkanství Lanškroun

101.jpg
151.jpg
13.jpg

Přihlášení

katyd

katolik

ebreviar

biblenet

radiovaticana

vira

ikonka proglas

ikonka tvnoe

Pro zasmání

Babička seděla na pláži, kde si její vnouček ve slunečním kloubouku a župánku hrál s kyblíčkem a lopatkou a plácal bábovičky. Najednou se objevila obrovská vlna, která zalila pláž, a když vtekla zpět do moře, vzala vnoučka s sebou. Babička padla na kolena a začala se modlit:
„Ó, Bože, prosím, vrať mi mého vnoučka. Je to tak nevinné stvoření, tak sladký chlapec, tak báječné dítko.“
Jako zázrakem se přihnala další velká vlna a zanechala po sobě vnoučka přesně na původním místě, v župánku a s lopatičkou a kyblíčkem. Babička obrátila oči k nebesům, rozhodila rukama a řekla naštvaně:
„Měl klobouček…“

Dobré zprávy

Přežila jsem virus ...

virusV sobotní MF Dnes 6.6.2020 je možné hned na úvodní straně číst tučnými písmeny – Přežila jsem virus. A menšími písmeny, že jde o zpověď devadesátileté paní, jak vyhrála boj s nákazou covid-19…

 

Sobotní tisk jsem si přečetl až v neděli, protože v sobotu jsem byl s rodinou na pohřbu babičky mé ženy. Zde by se slušelo ovšem napsat, a nikde to ovšem nevyjde palcovými titulky, – Nepřežila jsem virus. A proč? Pobývala v domě seniorů v jednom vzdáleném větším městě. Kvalitní zařízení a návštěvy přátel z rodiny byly časté a pobyt ji ulehčovaly. Najednou přišla ale„covid“ nařízení, která vše obrátila naruby. Stěhování, restrikce, změna řádu, jiný personál, zákaz návštěv a to vše těžce dolehlo na babičku. Psychika starého člověka je křehká. Byla to mentálně čiperná osoba v pokročilém věku, dokázala ještě malovat, luštit křížovky a sudoku a přežít mnoho karambolů, ale co nepřežila byla doba koronavirová, která přinesla přirozený stres a diskomfort s tím spojený. Slabá mrtvička, ulehla, proleženiny, bolesti a odchod z tohoto světa…. Jsou nejen lidé co mohou tvrdit, že přežili virus, ale i lidé, kteří jej nepřežili, aniž ho vůbec dostali. Ale o nich už nikdo reportáž nenapíše….

Dovolím si jen dodat, že obdivuji s jakou disciplínou se nasadily roušky a stále nosí. Jak jsem si všiml, tak v kostele jsou nasazeny stále, včetně dalších preventivních opatření. Kéž bychom tak ochotně a disciplinovaně zachovávali věci další, které jsou přirozenou součástí křesťanského života.

- mk 7.6.2020 -

     Co nás čeká

Projekt čtvercování

Každé pondělí dopoledne od 9 hod. bude ve farní klubovně probíhat

PROJEKT ČTVERCOVÁNÍ - neboli uháčkuj nebo upleť čtverce na výrobu dek do Afriky

Srdečně zveme na tato setkání

Bližší informace poskytne p. Šebrlová

Citáty k zamyšlení

Láska ukazuje člověku cíl jeho života. Rozum ukazuje prostředky, jak jej uskutečnit.
Tomáš Garrigue Masaryk