Untitled-2

Římskokatolická farnost - děkanství Lanškroun

197.jpg
135.jpg
106.jpg

Přihlášení

katyd

katolik

ebreviar

biblenet

radiovaticana

vira

ikonka proglas

ikonka tvnoe

Pro zasmání

Děda přijde ke zpovědi a přiznává se:
- Pane faráři, zhřešil jsem. Přes válku jsem schovával na půdě jednoho Žida.
- Ale, synu, to není hřích, pomoci člověku, ať už je jakékoliv víry.
- Pane faráři, ale já jsem od něho žádal za každý den 20 korun.
- Nóó... to už také pěkné nebylo, ale to není velký hřích.
- To se mi ulevilo, pane faráři. A neměl bych mu už říci, že válka skončila?

Dobré zprávy

Přežila jsem virus ...

virusV sobotní MF Dnes 6.6.2020 je možné hned na úvodní straně číst tučnými písmeny – Přežila jsem virus. A menšími písmeny, že jde o zpověď devadesátileté paní, jak vyhrála boj s nákazou covid-19…

 

Sobotní tisk jsem si přečetl až v neděli, protože v sobotu jsem byl s rodinou na pohřbu babičky mé ženy. Zde by se slušelo ovšem napsat, a nikde to ovšem nevyjde palcovými titulky, – Nepřežila jsem virus. A proč? Pobývala v domě seniorů v jednom vzdáleném větším městě. Kvalitní zařízení a návštěvy přátel z rodiny byly časté a pobyt ji ulehčovaly. Najednou přišla ale„covid“ nařízení, která vše obrátila naruby. Stěhování, restrikce, změna řádu, jiný personál, zákaz návštěv a to vše těžce dolehlo na babičku. Psychika starého člověka je křehká. Byla to mentálně čiperná osoba v pokročilém věku, dokázala ještě malovat, luštit křížovky a sudoku a přežít mnoho karambolů, ale co nepřežila byla doba koronavirová, která přinesla přirozený stres a diskomfort s tím spojený. Slabá mrtvička, ulehla, proleženiny, bolesti a odchod z tohoto světa…. Jsou nejen lidé co mohou tvrdit, že přežili virus, ale i lidé, kteří jej nepřežili, aniž ho vůbec dostali. Ale o nich už nikdo reportáž nenapíše….

Dovolím si jen dodat, že obdivuji s jakou disciplínou se nasadily roušky a stále nosí. Jak jsem si všiml, tak v kostele jsou nasazeny stále, včetně dalších preventivních opatření. Kéž bychom tak ochotně a disciplinovaně zachovávali věci další, které jsou přirozenou součástí křesťanského života.

- mk 7.6.2020 -

     Co nás čeká

Projekt čtvercování

Každé pondělí dopoledne od 9 hod. bude ve farní klubovně probíhat

PROJEKT ČTVERCOVÁNÍ - neboli uháčkuj nebo upleť čtverce na výrobu dek do Afriky

Srdečně zveme na tato setkání

Bližší informace poskytne p. Šebrlová

Citáty k zamyšlení

Když dáváš, nic neztrácíš. To, co máš, se tím naopak rozmnožuje.
Antoine de Saint Exupery