Jde misionář Grónskem a potká dva Eskymáky, ani táhnou uloveného tuleně od moře. Dívá se, jak se s ním pachtí, pak mu to nedá a zeptá se jich:
„Poslyšte, proč toho tuleně táhnete za nohy? Vždyť vám to jde proti srsti strašně špatně. Zkuste ho vzít za hlavu, po srsti vám to půjde lépe.“
Eskymáci ho poslechnou a vezmou tuleně za hlavu. Táhnou, táhnou, po chvíli se jeden z nich otočí na druhého a říká:
„Poslyš, ten misionář asi vážně bude chytrej člověk. Ono nám to jde opravdu mnohem líp.“
„Líp?!“ vyprskne druhý. „Vždyť se podívej – vracíme se k moři!“

Dobré zprávy

Tři králové přišli ve "hře s jesličkami"

3k1180008

6. ledna 2012 přišli do kostela sv. Václava v Lanškrouně tři králové. Výpravnou "hru s jesličkami", na které se podíleno sedm desítek účinkujících, připravila místní ZUŠ Jindřicha Pravečka ve spolupráci s Divadlem Ve středu.

část orchestru

Hudební složku představení měli na starost děti pod vedením svých pedagogů - zahrál orchestr Musica Viva pod vedením Oleha Stepasyuka a Cimbálek řízený Vjačeslavou Lohvinovou, sbor složený z nejmladších dětí připravila Tatiana Stepasiuková.

anděl

anděl přináší Ježíška

Marie a Josef

návštěvníci

Mezi vánočními koledami se odvíjel děj známého vánočního příběhu, ve kterém se již poněkolikáté představili herci místního amatérského Divadla Ve středu, nechyběli samozřejmě tři králové, pastýři ani další postavy, které přinesly dárky Ježíškovi.

Tři králové

další dary

závěr - ředitelka ZUŠ M.Obrová

poděkování účinkujících

Kdybychom věděli, jak moc nás Bůh miluje, umřeli bychom štěstím.
Jean Maria Vianney