Po důkladné prohlídce pravil gynekolog: "Tak, milá paní, až se dnes vrátí Váš manžel domů..." "Nejsem vdaná," přeruší ho pacientka. "No tak až se setkáte s Vaším snoubencem..." "Nejsem zasnoubena." "Tak tedy řekněte svému příteli, že..." "Nemám a nikdy jsem neměla žádného přítele..." Na to se lékař zamyslel, poodešel k oknu a dlouho se mlčky díval ven na oblohu. "Pane doktore, proč vyhlížíte tak dlouho z okna?" neudržela pacientka svou zvědavost. "Protože naposledy, když se stalo něco podobného, tak vyšla hvězda na východě..."

Dobré zprávy

Tři králové přišli ve "hře s jesličkami"

3k1180008

6. ledna 2012 přišli do kostela sv. Václava v Lanškrouně tři králové. Výpravnou "hru s jesličkami", na které se podíleno sedm desítek účinkujících, připravila místní ZUŠ Jindřicha Pravečka ve spolupráci s Divadlem Ve středu.

část orchestru

Hudební složku představení měli na starost děti pod vedením svých pedagogů - zahrál orchestr Musica Viva pod vedením Oleha Stepasyuka a Cimbálek řízený Vjačeslavou Lohvinovou, sbor složený z nejmladších dětí připravila Tatiana Stepasiuková.

anděl

anděl přináší Ježíška

Marie a Josef

návštěvníci

Mezi vánočními koledami se odvíjel děj známého vánočního příběhu, ve kterém se již poněkolikáté představili herci místního amatérského Divadla Ve středu, nechyběli samozřejmě tři králové, pastýři ani další postavy, které přinesly dárky Ježíškovi.

Tři králové

další dary

závěr - ředitelka ZUŠ M.Obrová

poděkování účinkujících

Nezajímá mne, co ten člověk, kterého mi ukazuješ, ví. Totiž ví i slovník. Zajímá mne, jaký je.
Antoine de Saint Exupery