Hostující kazatel právě skončil sérii evangelizačních shromáždění v jednom vesnickém sboru. Členové té církve byli tak chudí, že mu nemohli zaplatit jeho výdaje. A tak se jeden ze starších rozhodl, že mu věnuje svého koně. Nebylo možné odmítnout proto kazatel za darovaného koně srdečně poděkoval a chystal se na cestu. Bývalý majitel koně si ho však zavolal a vysvětlil mu: Toto je zvláštní kůň. Je vycvičen tak, že když řeknete "Chvála Bohu" tak zrychlí a uslyší-li "Haleluja", zastaví. Hostující kazatel slíbil, že dá na koně pozor, rozloučil se, nasedl, řekl " Chvála Bohu" a kůň se rozjel. Všechno bylo v pořádku až do chvíle, kdy se blížili k hluboké rokli. Kazatel koni přikázal: "Chvála Bohu". Kůň zrychlil. Kazatel zakřičel: " Chvála Bohu". Kůň se dal do cvalu. Kazatel se chytil za hlavu:"Popletl jsem slova. Jak jen zněl ten příkaz k zastavení ?". Kůň se řítí k propasti a kazatel vykřikuje všechna slova, která ho napadají: "Amen", "Hosana", " Maranatha"... Nic nefunguje. Náhle si vzpomene na kouzelné slůvko. Rázně přikáže:"Haleluja" a kůň se zastaví půl metru před okrajem hrozné hluboké propasti. Zpocený, ale šťastný kazatel se zhluboka nadechne, vděčně pohledí k nebi a pronese:"Chvála Bohu".

Dobré zprávy

Výstava skautských časopisů

s1230100Skauti mají od podzimu novou dřevěnou budovu s klubovnami na samém okraji Lanškrouna - za "atriáky" (Na Větru). Ve velké středové místnosti se mohou scházet při větších akcích, jako je například pěvecká soutěž Dosilaso. Ale ani tako velká místnost nestačila pro výstavu skautských časopisů, kterou jim zapůjčili skauti ze Zábřehu. Více než 2000 časopisů bylo rozmístěno také v menších klubovnách, takže si zájemci o předposledním lednovém víkendu vlastně mohli trochu prohlédnout i to, jak se stihly v novém zařídit jednotlivé oddíly.

z výstavy

Na výstavě byly k vidění české i zahraniční časopisy od nejstarších dob, také ty, které se zabývaly tábornickou tématikou i pod hlavičkami jiných organizací v době, kdy byl u nás skauting zakázán. Dále se mohli návštěvníci podívat na dva filmy věnované milovanému skautskému autorovi Jaroslavu Foglarovi a navíc mohli nahlédnout i do historie skautingu v Lanškrouně.

z výstavy

Výstava byla otevřena od 21. do 24. 1. 2012 a přilákala hodně zájemců. Na jedné z fotografií například současný vůdce střediska Zubr a Dikobraz Jiří Dušánek (Autíčko) provádí skupinu, ve které je i bývalý vedoucí lanškrounského střediska Jan Špičák (Kazan).

z výstavy

Kdo není milován, je sám i uprostřed davu.
George Sandová