Sejde se katolický kněz, mohamedánský imám a židovský rabín. Baví se o víře a začnou se také bavit o síle modlitby. Katolický kněz říká: To jsem jednou šel zaopatřovat nemocného do vzdálené vesnice. Jdu přes les, pole a louky, naráz se přihnaly mraky, šílená bouřka, průtrž mračen, nebylo kam se schovat. Tak kleknu, prosím Boha o ochranu. Naráz - všude okolo liják, nade mnou modrá obloha a já jsem v suchu došel až k cíli. Mohamedán na to: To je nic, tobě šlo jen o zdraví, mě šlo přímo o život. Jel jsem na velbloudu pouští. Naráz se přihnala písečná bouře, nebylo kam se schovat. Padnu k zemi a prosím Aláha o ochranu. Naráz - všude okolo bouře, nade mnou modrá obloha a já jsem v bezpečí dojel k cíli. Židovský rabín na to: Pánové, to není nic proti tomu, co jsem zažil já. Jdu v sobotu v Paříži po hlavní ulici a naráz uvidím na zemi plnou peněženku. Chci ji zdvihnout, ale naráz si uvědomím, že je sobota - šabat a já se nesmím dotýkat peněz. Přece tam ale tu peneženku nemůžu nechat ležet. Pozvednu oči k nebi, modlím se k Hospodinu. Naráz - všude okolo sobota, nade mnou úterý.

Dobré zprávy

Poděkování za úklid

úklid Až do Hromnic byl vánočně vyzdoben kostel sv. Václava. Letos tu byla kromě stromků a Betlému navíc také spousta nejrůznějších andělů z předvánoční dětské výtvarné soutěže.
2. února ráno se v našem kostele sešli pomocníci, aby sváteční výzdobu uklidili. Práce jim šla pěkně od ruky a během pár hodin bylo vše hotovo.

úklid

Chci poděkovat všem, kteří tomuto velkému povánočnímu úklidu věnovali svůj čas a energii. Téměř od každého cizího návštěvníka našeho kostela totiž slyším: „Jé, vy máte ale krásný, udržovaný a čistý kostel.“ Taková slova mě vždycky nesmírně potěší.

úklid

uklid2020024

uklid2020028

Ale není to mojí osobní zásluhou. Za tou neviditelnou prací se skrývají konkrétní, viditelné tváře. Hlavním tahounem je paní Božena Sobotková. Ta vytvořila kolem sebe skvělou partičku, která se obětavě o kostel stará. Všem moc, moc děkuji!!!

paní Sobotková

Foto: LSi

Podobně i člověk takovým se stává, jaká je jeho duševní potrava
K. Balík