Na konci bohoslužby kněz ohlásil: "Přiští neděli bude kázeň o lži. Aby jste se dobře připravili, přečtěte si předtím 17. kapitolu Markova evangelia."
Po týdnu se farář ptá na začátku kázání: "Tak co, kdo si přečetl 17. kapitolu Markova evangelia?" Všechny ruce v kostele se ochotně hlásily... "Tak právě s vámi bych si rád pohovořil o lži. V evangeliu svatého Marka je jen 16 kapitol..."

Dobré zprávy

Ohlédnutí do minulosti

chemlonové výrobkyChcete se trochu ohlédnout třeba do doby svého mládí? K tomu vám pomůže výstava, kterou můžete navštívit právě teď v lanškrounském muzeu. Zahájena byla 4. února.

Jde vlastně o výstavy dvě: Domácí umění a Jak jsme žili v 50. – 80. letech 20. století.

drátěné postavičky

Pod názvem Domácí umění najdeme rukodělné výrobky, kterými lidé zkrášlovali své domovy před 30 až 50 lety. Večerníčkovské postavičky, zvířátka ale i Švejky svařované z drátu nebo obrázky vypalované na překližce vyráběli ve svých dílnách muži, ženy zase třeba využívaly moderní materiál – chemlon – nejen na nástěnné koberečky.

Jak tehdy vypadala běžná domácnost, připomenou i ukázky zařízení kuchyně či obýváku.

lampičky

drhané a chemlonové výrobky

obšívaný pohár

svatevní fotografie

Jak jsme žili v 50. – 80. letech 20. století, to ukazují panely s fotografiemi z Lanškrouna, které výstavu dobře doplňují.

Výstava je otevřena (stejně jako městské muzeum) denně kromě pondělí až do začátku dubna.

Možná, že jeden z důvodů, proč Bůh pozdržuje odpověď na naše modlitby, je, že ví, že mnohem víc než jeho odpověd potřebujeme jeho blízkost.
B. Patterson