Untitled-2

Římskokatolická farnost - děkanství Lanškroun

171.jpg
149.jpg
153.jpg

Dobré zprávy

Další hosté pořadu Uchem jehly

Michael Kocáb

Na koho se můžeme těšit v pořadech Uchem jehly na přelomu března a dubna? Díly, které by v té době měly přijít do vysílání, se točily v Lanškrouně 12. a 13. února. Jejich hosty byli hudebník a bývalý politik Michael Kocáb a moderátor sledované talkshow Jan Kraus.

Michael Kocáb

Michael Kocáb v rozhovoru se Zbigniewem Czendlikem mluvil například o tom, že politika je silová, je těžké se v ní prosadit s morálními aspekty, protože všemu vládne ekonomika. Prozradil také, jakého by chtěl příštího prezidenta – takového, který klade důraz na etiku a má transparentní názory. Řeč přišla samozřejmě i na jeho hudbu – prozradil například, že díky tomu, že rock znamenal za socialismu jistou formu odboje, byl na něj jeho otec farář hrdý. A že díky jeho výchově ani jako rocker nepřekročil jistou hranici, za níž by se musel dnes za své chování stydět. Hudba je dnes opět jeho prací, které se věnuje s velkým nasazením.

na kazatelně

Michael Kocáb

Michael Kocáb

Obávaný moderátor Jan Kraus byl hostem nad očekávání vstřícným. Odmítl poměrně často vyjadřovaný názor, že on sám ve své televizní talkshow se některé hosty snažil zničit, ale prý to občas udělali sami….

Jan Kraus

Vyprávěl třeba o svém dětství, kdy například liberecká teta Anička ho tak chtěla vychovat k víře, že ho o jedněch prázdninách dokonce odvezla do kláštera. Jeho rodina pro něj znamená mnoho, se svými sourozenci, kteří žijí po celém světě, se občas schází na vesnici poblíž Prahy a probírají problémy z různých hledisek – tak, jak je na ně nahlíženo v jejich zemích.

Jan Kraus

Jan Kraus

Jan Kraus

Foto: archiv ČT (6) a LSi

     Co nás čeká

Projekt čtvercování

Každé pondělí dopoledne od 9 hod. bude ve farní klubovně probíhat

PROJEKT ČTVERCOVÁNÍ - neboli uháčkuj nebo upleť čtverce na výrobu dek do Afriky

Srdečně zveme na tato setkání

Bližší informace poskytne p. Šebrlová

Citáty k zamyšlení

Člověk, který měl smůlu, má skoro vždycky štěstí, že to s ním nedopadlo ještě hůře.
Mark Twain