Řidič bezvěrec jede kolem řeky, když tu si všimne, že na břehu chytají ryby katolický kněz a rabín, přičemž opodál stojí cedule s nápisem "Pozor, blíží se konec vaší cesty!"
Řidič bezvěrec (takový ten běžný tolerantní typ) zpomalí, vytočí okénko a zahuláká: "Starejte se o sebe, pámbíčkáři mizerní!"
Načež dupne na plyn a uhání dál. Po chvíli se ozve mohutné žbluňknutí.
Rabín se otočí na kněze a praví: "Já jsem vám říkal, velebný pane, že tam bude lepší napsat 'most v rekonstrukci'!"

Dobré zprávy

Lanškroun pod sněhem

před radnicí

Zatímco dosud byla letošní zima na sníh skoupá, v polovině února si vše vynahradila. Každá mince má dvě strany, takže bohatá sněhová nadílka nejen vykouzlila krásnou zimní atmosféru, ale také dostala Lanškrounsko do zpráv o problémech se sjízdností komunikací.

farní zahrada

V polovině února se letos poprvé začal pořádně sypat z nebe sníh. Bylo ho hodně a navíc silný vítr neustále vytvářel závěje. Na některých místech i pár minut po průjezdu silničářů doslova nebylo možné najít silnici, a tak zapadaly náklaďáky i autobusy. Mnohé silnice na Lanškrounsku byly proto neprůjezdné. Ve středu 15.2. večer se Lanškroun dokonce stal jakýmsi „uzavřeným městem“ – silnicí jakýmkoliv směrem zvládl projet jen občas nějaký odvážlivec v osobním autě, nejspíš s pohonem všech kol.

V chráněných ulicích města měly technické služby přece jen snadnější práci než silničáři na otevřených úsecích. Na náměstích vznikly díky úklidu vozovek, parkovišť a chodníků velké hromady sněhu, na kterých si zimní radovánky užívají školáci.

Jiráskovo náměstí

ulice 28. října

náměstí J.M.Marků

před kinem

Fotografie jsou z pátku 17.února, kdy sněžit přestalo a oteplilo se. Dobře uklizené silnice a chodníky jsou v tuto chvíli už zase „černé“, tj. snadno sjízdné a schůdné.

Silničáři chtějí během víkendu prohrnout poslední málo frekventované zaváté silnice v regionu - mezi Horním Třešňovcem a Horní Čermnou (přes Mariánskou horu), Trpíkem a Květnou a Anenskou Studánkou a Helvíkovem.

u silnice na Lukovou

podvečerní krajina pod sněhem

U většiny lidí se nevíra v určitou věc zakládá na slepé víře v jinou.
Georg Christoph Lichtenberg