Untitled-2

Římskokatolická farnost - děkanství Lanškroun

90.jpg
234.jpg
52.jpg

Přihlášení

katyd

katolik

ebreviar

biblenet

radiovaticana

vira

ikonka proglas

ikonka tvnoe

Pro zasmání

Řidič bezvěrec jede kolem řeky, když tu si všimne, že na břehu chytají ryby katolický kněz a rabín, přičemž opodál stojí cedule s nápisem "Pozor, blíží se konec vaší cesty!"
Řidič bezvěrec (takový ten běžný tolerantní typ) zpomalí, vytočí okénko a zahuláká: "Starejte se o sebe, pámbíčkáři mizerní!"
Načež dupne na plyn a uhání dál. Po chvíli se ozve mohutné žbluňknutí.
Rabín se otočí na kněze a praví: "Já jsem vám říkal, velebný pane, že tam bude lepší napsat 'most v rekonstrukci'!"

Dobré zprávy

Lanškroun pod sněhem

před radnicí

Zatímco dosud byla letošní zima na sníh skoupá, v polovině února si vše vynahradila. Každá mince má dvě strany, takže bohatá sněhová nadílka nejen vykouzlila krásnou zimní atmosféru, ale také dostala Lanškrounsko do zpráv o problémech se sjízdností komunikací.

farní zahrada

V polovině února se letos poprvé začal pořádně sypat z nebe sníh. Bylo ho hodně a navíc silný vítr neustále vytvářel závěje. Na některých místech i pár minut po průjezdu silničářů doslova nebylo možné najít silnici, a tak zapadaly náklaďáky i autobusy. Mnohé silnice na Lanškrounsku byly proto neprůjezdné. Ve středu 15.2. večer se Lanškroun dokonce stal jakýmsi „uzavřeným městem“ – silnicí jakýmkoliv směrem zvládl projet jen občas nějaký odvážlivec v osobním autě, nejspíš s pohonem všech kol.

V chráněných ulicích města měly technické služby přece jen snadnější práci než silničáři na otevřených úsecích. Na náměstích vznikly díky úklidu vozovek, parkovišť a chodníků velké hromady sněhu, na kterých si zimní radovánky užívají školáci.

Jiráskovo náměstí

Jiráskovo náměstí

ulice 28. října

náměstí J.M.Marků

náměstí J.M.Marků

před kinem

Fotografie jsou z pátku 17.února, kdy sněžit přestalo a oteplilo se. Dobře uklizené silnice a chodníky jsou v tuto chvíli už zase „černé“, tj. snadno sjízdné a schůdné.

Silničáři chtějí během víkendu prohrnout poslední málo frekventované zaváté silnice v regionu - mezi Horním Třešňovcem a Horní Čermnou (přes Mariánskou horu), Trpíkem a Květnou a Anenskou Studánkou a Helvíkovem.

u silnice na Lukovou

podvečerní krajina pod sněhem

     Co nás čeká

Projekt čtvercování

Každé pondělí dopoledne od 9 hod. bude ve farní klubovně probíhat

PROJEKT ČTVERCOVÁNÍ - neboli uháčkuj nebo upleť čtverce na výrobu dek do Afriky

Srdečně zveme na tato setkání

Bližší informace poskytne p. Šebrlová

Citáty k zamyšlení

U většiny lidí se nevíra v určitou věc zakládá na slepé víře v jinou.
Georg Christoph Lichtenberg