Stáli jednou v jakési frontě dva pánové. Když už to trvalo delší dobu, otočil se jeden na druhého a začal: – Víte, ta doba dneska je dost hrozná, pořád nějaké zločiny, teď ten terorismus, katastrofy... Nechtěl byste se o tom něco dozvědět? – Nechtěl. Chvíle ticha, pak druhý pokus: – A ta dnešní mládež, to je strašné, morálku to žádnou nemá, pořád jen ty diskotéky, alkohol, drogy, sex – nechtěl byste se dozvědět, proč to tak je a co s tím? – Nechtěl. Opět ticho. – A jestlipak víte, že existuje jedna stará kniha, která se jmenuje Bible, a tam je úplně všechno, co potřebujete pro život, jak přežít tuhle dobu, jak se zachránit; nechtěl byste se o tom něco dozvědět? – Nechtěl. Po rozpačitém tichu se první muž vzchopil k poslednímu pokusu: – A víte, že Hospodin slíbil, že nás zachrání a že nás nenechá padnout, že se o nás postará? Nechtěl byste se o tom něco dozvědět? – Nechtěl. Ale to už se dostali na řadu. Když pak odcházeli, zavolal druhý muž na prvního: – A teď vy, pane. Nechtěl byste se dozvědět, jak zní jedenácté přikázání? – No chtěl! – Mě neoblafneš!

Dobré zprávy

Kdo bude 26. února v pořadu Uchem jehly?

Pavlína Wolfová

Zbigniew Czendlik na obrazovkách ve vysílání ČT2 tuto neděli v 15.25 přivítá známou moderátorku Pavlínu Wolfovou. Témat k rozhovoru se našlo mnoho. Oba se dobře znají, lanškrounský farář ji oddával a křtil její dceru. A dokonce jeho první televizní vystoupení se odehrálo právě u Pavlíny Wolfové v Áčku.

Pavlína Wolfová

Rozhovor dvou přátel byl při natáčení velmi otevřený. Došlo v něm mj. na děti (nejen ty z rozhlasového pořadu Děti vám to řeknou, který Pavlína Wolfová šest let připravovala, ale hlavně na její vlastní), na rozvod nebo na životní bilancování v době kulatých narozenin.

Pavlína Wolfová

Co se ona sama v životě naučila? Například to, že jsou problémy, nad kterými je nutno mávnout rukou a telefony, které je nutno nebrat. I to, že chybou žen je, když příliš dávají najevo své city (štěstí nebo smutek) – za takovou upřímnost se jim často lidé vysmějí.

Úvod pořadu se natáčel na místě poněkud neobvyklém – na lanškrounském hřbitově:

na hřbitově

Ateisté jsou jediní, kteří zůstávají věrni bohu, na nějž nevěří.
Gabriel Laub