Jeden mladý mnich se rozhodl, že odejde do horského kláštera a podstoupí těžkou zkoušku mlčenlivosti, která mu dovoluje říci jen dvě slova za deset let. Po prvních deseti letech jde za otcem představeným. Vejde do kanceláře, otec přikývne a on povídá:
„Mizerné jídlo!“
Otec znovu kývne a ukáže rukou ven. Mnich tedy odejde.
Uplyne dalších deset let a audience se opakuje. Mnich tentokrát říká:
„Tvrdá postel!“
Konečně po třiceti letech mnich předstoupí před otce se zamračenou tváří a říká:
„Odcházím odsud!“
A otec se jen tak mírně usměje a povídá:
„Ani se nedivím. Co jste tady, pořád si jen stěžujete.“

Dobré zprávy

Kdo bude 26. února v pořadu Uchem jehly?

Pavlína Wolfová

Zbigniew Czendlik na obrazovkách ve vysílání ČT2 tuto neděli v 15.25 přivítá známou moderátorku Pavlínu Wolfovou. Témat k rozhovoru se našlo mnoho. Oba se dobře znají, lanškrounský farář ji oddával a křtil její dceru. A dokonce jeho první televizní vystoupení se odehrálo právě u Pavlíny Wolfové v Áčku.

Pavlína Wolfová

Rozhovor dvou přátel byl při natáčení velmi otevřený. Došlo v něm mj. na děti (nejen ty z rozhlasového pořadu Děti vám to řeknou, který Pavlína Wolfová šest let připravovala, ale hlavně na její vlastní), na rozvod nebo na životní bilancování v době kulatých narozenin.

Pavlína Wolfová

Co se ona sama v životě naučila? Například to, že jsou problémy, nad kterými je nutno mávnout rukou a telefony, které je nutno nebrat. I to, že chybou žen je, když příliš dávají najevo své city (štěstí nebo smutek) – za takovou upřímnost se jim často lidé vysmějí.

Úvod pořadu se natáčel na místě poněkud neobvyklém – na lanškrounském hřbitově:

na hřbitově

Kdyby Bůh neexistoval, museli bychom si ho vymyslet.
Voltaire