Babička seděla na pláži, kde si její vnouček ve slunečním kloubouku a župánku hrál s kyblíčkem a lopatkou a plácal bábovičky. Najednou se objevila obrovská vlna, která zalila pláž, a když vtekla zpět do moře, vzala vnoučka s sebou. Babička padla na kolena a začala se modlit:
„Ó, Bože, prosím, vrať mi mého vnoučka. Je to tak nevinné stvoření, tak sladký chlapec, tak báječné dítko.“
Jako zázrakem se přihnala další velká vlna a zanechala po sobě vnoučka přesně na původním místě, v župánku a s lopatičkou a kyblíčkem. Babička obrátila oči k nebesům, rozhodila rukama a řekla naštvaně:
„Měl klobouček…“

Dobré zprávy

Beseda s vojenským kaplanem

Afganistán

Městská knihovna Lanškroun
pořádá besedu s názvem

Půlroční mise v Afghánistánu

ve čtvrtek 8. března 2012 v 18.00 hodin v prostorách městské knihovny.

Zveme Vás na promítání a poutavé vyprávění vojenského kaplana npr. Mgr. Leoše Halbrštáta.
Mimo jiné se také dozvíte, co je úkolem vojenského kaplana ve válce.

Vstupné dobrovolné.

Afganistán

Když jsem zůstával mimo církev a díval se dovnitř, nacházel jsem mnohé, co jsem mohl kritizovat. Jakmile jsem však do církve vstoupil naplno, uvědomil jsem si, jak obtížné je udržovat něco, co by se podobalo novozákonní vizi církve. Teď, když k neúspěchům církve sám přispívám, mám pro ně mnohem větší pochopení.
Philip Yancey, z knihy: Proč se obtěžovat s církví?