Muž a žena se srazí v autech. Bouračka je ošklivá. Obe jejich auta jsou úplně na maděru, ale ani jednomu z nich se nic nestalo... Když se vysoukali z aut, povídá žena muži: "Tak vy jste muž, to je zajímavé. Já jsem žena. Hmm, podívejte na naše auta! Nic z nich nezbylo, ale my jsme zranění nebyli. To musí být znamení od Boha. Měli jsme se setkat, stát se přáteli a žít spolu až do smrti. Muž přitakal: "To jo, to muselo být určitě znamení od Boha!" Žena pokračovala: "A podívejte se na tohle, další zázrak. Moje auto je totálně na mraky, ale tahle láhev vína je naprosto v pořádku. Bůh si určitě přeje, aby jsme toto víno vypili a oslavili tím naše štěstí." Potom podala láhev muži. Ten souhlasně přikývl, otevřel láhev a polovinu vypil. Pak ji podal zpět žene. Ta vzala láhev, zavřela ji a vrátila muži do rukou. Ten se jí zeptal: "Vy nebudete?" Načež mu odpověděla: "Ne. Jen počkám na policii."

Dobré zprávy

Jiří Stivín si zahrál s Pištci

Jiří Stivín

V neděli 26.2.2012 čekala hosty restaurace U Pastýře hudební lahůdka. Přišel sem zahrát Jiří Stivín, který do Lanškrouna dorazil na natáčení dalšího pořadu Uchem jehly. A nemusel hrát sám. Ředitelka ZUŠ Marta Obrová totiž přivedla část svých Lanškrounských pištců.

Při večerním vystoupení v restauraci měl už Jiří Stivín za sebou natáčení rozhovoru se Zbigniewem Czendlikem. Ten se ho např. ptal na čepici, která je nedílnou součástí hudebníkovy image. Nosí ji už léta a odkládá ji jen při hraní v kostele nebo v Rudolfinu.Hrát začínal na saxofon, až po něm pak přibral i flétnu.

Jiří Stivín v salónku restaurace

Jiří Stivín, který kdysi studoval na FAMU, rád fotografuje. Zvěčnil si sebe při natáčení rozhovoru, ale také Lanškrounské pištce, kteří mu přišli zahrát na uvítanou do restaurace U Pastýře. Jiří Stivín si tam nejdříve vyzkoušel, zda improvizaci na flétnu zvládá Zbigniew Czendlik. Když to "nebylo ono" ani se zapůjčenou čepicí, zahrál si raději s mladými Pištci.

Pištci a Jiří Stivín

Jiří Stivín

Na příjemný večer s krásnou hudbou budou návštěvníci restaurace dlouho vzpomínat.

Lada Sitová

Kdybychom věděli, jak moc nás Bůh miluje, umřeli bychom štěstím.
Jean Maria Vianney