Jeden ateista takhle rybařil na jednom skotském jezeře, když najednou jeho člun napadla lochnesská příšera. Jedna rána ocasem a chlápek i s člunem vylétl deset metrů do vzduchu. Příšera otevřela tlamu, aby ho chytla. On v úděsu zařval:
„Ach, Bože, pomoz mi!“
Vtom se všechno zastavilo, chlápek visí jen tak ve vzduchu, a z nebe se ozve hromový hlas:
„Myslel jsem, že ve mne nevěříš!“
„Ale no tak, Bože, nech toho. Před dvěma minutami jsem nevěřil ani na lochnesskou příšeru!“

Dobré zprávy

Těšte se na kulturní událost roku

logosl

Kulturní událostí roku bude v Lanškrouně externí koncert Smetanovy Litomyšle, který proběhne 30. června 2012 od 17 hodin v kostele sv. Václava. Na programu je Concerto grosso da chiesa c moll op. 6, č. 3 Arcangela Corelliho a cyklus koncertů pro housle a orchestr doprovázený textem autorových vlastních sonetů - Čtvero ročních dob Antonia Vivaldiho. Pokud si koncert nechcete nechat ujít, nezapomeňte, že předprodej začíná už 7. března! Informace najdete na www.smetanovalitomysl.cz

externí koncert

Abych sama sebe poznal, k tomu ti, Pane, stačí zapustit do mne kotvu bolesti. Zatáhneš za lano, a já se probudím.
Antoine de Saint Exupery