Untitled-2

Římskokatolická farnost - děkanství Lanškroun

70.jpg
131.jpg
162.jpg

Přihlášení

katyd

katolik

ebreviar

biblenet

radiovaticana

vira

ikonka proglas

ikonka tvnoe

Pro zasmání

Do betlémské jeskyně se vměstnali zástupci různých řádů. Benediktin pěl svaté rodině k chvále gregoriánský chorál. Dominikán pojednával o vznešeném smyslu vtělení. Františkán se vydal ven vyžebrat něco k jídlu. A jezuita jde k Marii a říká: "Vážená paní, přenechte nám to malé - však my už z něj něco uděláme!"

Dobré zprávy

Lanškrounští cítí s Tibeťany

tibetská pouzdra

Lanškroun je jedním z 24 českých měst, kde se koná 11. ročník festivalu ProTibet pořádaného občanským sdružením M.O.S.T. Cílem festivalu je seznámit návštěvníky s tibetskou kulturou, tradicemi tibetského buddhismu a s problémy, které Tibeťané ve své zemi či v exilu řeší.

Program festivalu ProTibet byl zahájen ve středu 7.března v lanškrounském kině za účasti starostky Stanislavy Švarcové a tajemníka městského úřadu Petra Kotěry (na fotografii děkuje učitelce ZUŠ Andree Staškové, která připravila aktivitu pro děti - skládání mandal z víček PET lahví).

návštěvníci

starostka a tajemník

poděkování učitelce

Byly promítnuty černobílé dokumentární filmy z Tibetského archivu (mj. o začátcích tibetského exilu v Indii a pomoci poskytované mu církevními organizacemi) a také film o himalájském výstupu českého horolezce Radka Jaroše.

Zájem diváků byl poměrně velký. Na dobrovolném vstupném bylo vybráno 2461 Kč.

V předsálí bylo možno zakoupit rukodělné výrobky Tibeťanů z exilových vesnic (pouzdra a přívěšky na mobily, náhrdelníky apod.) a další předměty, které se váží k Tibetu. Podle sdělení Petry Brejšové z kanceláře starostky a tajemníka městského úřadu se jich prodalo za 1868 Kč.

prodávané předměty

Ten, kdo se nezúčastnil promítání v kině a chtěl by ještě přispět, může využít nabídku horolezců z HK Lanškroun, o.s.  - v sobotu 10.3. o 16 do 18 hodin si lze pod dohledem zkušených instruktorů vyzkoušet lezení na umělé stěně v tělocvičně ZŠ na náměstí A.Jiráska. Peníze z dobrovolného vstupného (stejně jako z celého festivalu) budou určeny na podporu tibetské školy Gyalten.

Tibetská vlajka bude před lanškrounskou radnicí vyvěšena v pátek 9.3. bude v 13.30 hod.

Program celého festivalu v ČR a další informace (včetně nabídky internetového obchodu s výrobky Tibeťanů) najdete na webových stránkách www.protibet.org.

     Co nás čeká

Projekt čtvercování

Každé pondělí dopoledne od 9 hod. bude ve farní klubovně probíhat

PROJEKT ČTVERCOVÁNÍ - neboli uháčkuj nebo upleť čtverce na výrobu dek do Afriky

Srdečně zveme na tato setkání

Bližší informace poskytne p. Šebrlová

Citáty k zamyšlení

Podobně i člověk takovým se stává, jaká je jeho duševní potrava
K. Balík