Untitled-2

Římskokatolická farnost - děkanství Lanškroun

89.jpg
131.jpg
140.jpg

Přihlášení

katyd

katolik

ebreviar

biblenet

radiovaticana

vira

ikonka proglas

ikonka tvnoe

Pro zasmání

Pepíček se soustavně špatně učil, samé čtyřky, ba i pětky. Otec mu vyhrožoval: „Pepíčku, když se budeš špatně učit, dám tě do křesťanské školy. Tam už si s tebou poradí.“ Protože se Pepíček nepolepšil, otec ho po půlroce přehlásil do křesťanské školy. A tu zázrak, Pepíček začal najednou nosit dvojky i jedničky. Nakonec se ho otec zeptal, čím to je. „Víš, tati,“ odvětil Pepíček, „když jsem poprvé přišel do křesťanské školy, na dvoře jsem uviděl jednoho ukřižovaného. Na školní chodbě visel druhý ukřižovaný. Vejdu do třídy, a na zdi další ukřižovaný. V té křesťanské škole to není žádná sranda, tam se s nikým dlouho nebaví.“

Dobré zprávy

V pořadu Uchem jehly bude Vladimír Dlouhý

Vladimír Dlouhý

Po revoluci v roce 1989 se stal ministrem hospodářství ve vládě Mariána Čalfy, později ministrem průmyslu ve dvou vládách Václava Klause. Když mu bylo 44 let, odešel z politiky. Řeč je o ekonomovi Vladimíru Dlouhém, hostu pořadu Uchem jehly, který se bude vysílat v nedělí 11.3. od 15.25 na ČT2.

Vladimír Dlouhý toho v životě stihl opravdu hodně. Vystudoval VŠE v Praze, vzdělání si doplnil na Katolické univerzitě v Lovani (Leuwen, Belgie) - mohl totiž tehdy využít možnost akademické výměny po podepsání helsinské dohody v roce 1975 - a na matematicko-fyzikální fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Do revoluce pracoval v Prognostickém ústavu ČSAV (a byl členem KSČ). Po ní se stal poslancem Federálního shromáždění ČSFR, členem ODA a na zhruba 8 let i ministrem. Po odchodu z politiky působí jako člen dozorčích rad, ekonomický poradce (je mj. i členem známého NERVu) a vysokoškolský pedagog.

Vladimír Dlouhý

Rozhovor se Zbigniewem Czendlikem se samozřejmě hodně točil kolem ekonomiky. Vladimír Dlouhý říká například, že nikdy v historii nebylo za 20-30 let vytaženo z chudoby tolik lidí, jako se to podařilo nyní. Ale lidé stejně vidí ty stále se rozevírající nůžky příjmových rozdílů. I když si je vědom, že za takový výrok si popularitu nevyslouží, přesto tvrdí, že česká společnost má pořád ještě polštář na utahování opasků, vždyť pro lidi jsou běžné věci nedávno zcela neznámé nebo rozhodně ne tolik rozšířené – mobily, každoroční dovolené apod. Prostě na tom nejsme tak zle, jak se může podle všeobecné nálady zdát… A jaký vliv na současnost měla činnost vlád, v nichž byl ministrem? Považuje ji za dobrý základ, byť spoustu věcí určitě mohli udělat lépe. Ovšem, kdo nic nedělá, nic nezkazí…

Vladimír Dlouhý

Zajímá vás víc? Podívejte se už tuto neděli na pořad Uchem jehly.

Foto: Jaromír Šallé

     Co nás čeká

Projekt čtvercování

Každé pondělí dopoledne od 9 hod. bude ve farní klubovně probíhat

PROJEKT ČTVERCOVÁNÍ - neboli uháčkuj nebo upleť čtverce na výrobu dek do Afriky

Srdečně zveme na tato setkání

Bližší informace poskytne p. Šebrlová

Citáty k zamyšlení

I kdybych nevěděla, kdy přesně skončí devět měsíců těhotenství, radovala bych se z každého okamžiku, protože bych věděla, že zrození dítěte, které žije pod mým srdcem, je podivuhodná věc a já mám při tom možnost spolupracovat s Bohem na uskutečnění zázraku.
Erma Bombecková