Hospodin prochází starým Orientem a hledá někoho, kdo by ho přijal. Přichází do Egypta k faraónovi. "Faraóne, já jsem Hospodin, Bůh celé země. Chceš mě přijmout?" Faraón si mne bradu a říká: "To půjde těžko. Bohem jsem v Egyptě já! Nemohu tě přijmout." Hospodin prochází zemí dál, až přijde do Babylónu. Přijde k babylónskému králi a nabízí se mu: "Nechceš mě přijmout za svého Boha?" I babylónský král říká: "Víš, to bude těžké. My už tady máme toho Marduka. To by byly zase nějaké novoty..." Tak prochází Hospodin zemí dál, až potká Mojžíše. "Mojžíši, nechceš mě přijmout za svého Boha?" Mojžíš říká: "No, koneckonců proč ne. Ale co mi za to dáš?" "Dám ti přikázání." Mojžíš se zamyslí a říká: "A co za něj budeš chtít?" "Nic." "Nic? Tak to mi jich dej deset!"

Dobré zprávy

Hostem restaurace U Pastýře bude fotograf Robert Vano

rvkniha-250

Restaurace U Pastýře vás zve v neděli 18. března od 19.00 hodin na setkání s naším známým fotografem Robertem Vanem.
Protože kapacita restaurace je omezená, doporučujeme udělat si závaznou rezervaci stolu na tel. čisle 734 467 619.
Více o nedělním hostu najdete na www.robertvano.cz

(Na obrázku je kniha, ve které Robert Vano popsal svůj životní příběh.)

Věřím na slunce, i když nesvítí, věřím na lásku, i když ji necítím, věřím v Boha, i když mlčí.
Nápis na zdi židovského ghetta