Proč Bůh nemá titul CSc.?
1.Má jenom jednu známou publikaci.
2.Ta je v hebrejštině.
3.Nejsou v ní odkazy na další prameny.
4.Nebyla publikována ve známém vědeckém časopise.
5.Mnozí pochybují o tom, že ji napsal osobně.
6.Je nutno přiznat, že je známá po celém světě - ale co dělal potom?
7.Jeho schopnost týmové práce je velmi omezená.
8.Ostatním vědcům se nepodařilo zopakovat jeho experimenty.
9.Nepožádal etickou komisi o souhlas s experimentováním na lidech.
10.Když se mu jeden pokus nevydařil, pokusil se zahladit stopy utopením pokusných objektů.
11.Jedince, kteří se nechovali podle očekávání, vyřadil z pokusného souboru.
12.Nechodil do přednášek - jenom vzkázal studentům, co si mají prostudovat.
13.Nechal za sebe učit svého syna.
14.První dva studenty vyhodil, protože se naučili něco navíc.
15.I když má jen 10 požadavků, většina studentů v praktickém testu propadne.
16.Konzultace poskytuje jen velmi zřídka, a to ještě na vrcholku hory.

Dobré zprávy

Znáte lanškrounskou Senior dopravu?

sd01941

Lanškroun patří mezi města, kde mohou senioři, osoby zdravotně oslabené a rodiče s dětmi, kteří potřebují navštívit lékaře či přátele, zajít na úřad nebo na nákup, využít Senior dopravu ČČK.

Automobil nezbytný pro zavedení této služby byl pořízen z výtěžku golfového turnaje ZIBI Cup, který v roce 2009 pořádal lanškrounský farář Zbigniew Czendlik.

Na její provoz přispívá město Lanškroun, Pardubický kraj, Gaudium, o.p.s., a další sponzoři. Je spolufinancována také z příspěvků klientů na dopravu a z činnosti Oblastního spolku ČČK Ústí nad Orlicí.

Senior doprava je v provozu každý pracovní den od 7.00 do 15.30 hodin (po dohodě je možné i mimo tyto hodiny a dny). Jízda se objednává předem, a to v Lanškrouně a okolí na tel.č. 773 595 126. Modrý Renault Kangoo řídí ochotná paní Michaela Kráčmarová.

Platí se zakoupením některé z permanentek na 5 (za 150 Kč), 10 (za 290 Kč) nebo 15 jízd (za 410 Kč). Jedna jízda po městě (nástup – cesta – výstup) tak vyjde nejvýše na 30 Kč. Pokud jede více osob ze stejného nástupního místa do stejného cíle, platí se jen jednou. Cesta k lékaři a zpět jsou dvě různé jízdy. Permanentka je přenosná a je možné hradit z ní také jízdy mimo město (kde vychází cena za 1 km na 7,50 Kč). Když řidička odjede za dalším klientem a později se vrátí klienta odvézt domů, neplatí se čekací doba. Pokud ale pracovnice Senior dopravy ČČK čeká s klientem na místě, platí se za 30 minut čekání jako za jednu jízdu.

Fotografie zachycují jednu typickou jízdu: paní Kráčmarová přijíždí v dohodnutou domu k domu, zazvoní, pomůže klientům dojít k vozidlu a nastoupit. Poté je odváží do cíle jejich cesty.

příjezd ke klientovi

cesta k autu

nastupování

odjezd

Více informací najdete na http://www.cckuo.cz/doprava.htm

U většiny lidí se nevíra v určitou věc zakládá na slepé víře v jinou.
Georg Christoph Lichtenberg