Untitled-2

Římskokatolická farnost - děkanství Lanškroun

272.jpg
266.jpg
307.jpg

Dobré zprávy

Vyprávění Roberta Vana

ujrv02988f

V neděli 18. března se na lanškrounské faře natáčely další dva díly pořadu Uchem jehly.

Farář Zbigniew Czendlik si tentokrát povídal se sportovní střelkyní Lenkou Maruškovou, majitelkou stříbrné medaile z olympiády v Athénách 2004, a se známým fotografem slovenského původu žijícím nyní v Praze Robertem Vanem.

Oba své hosty přivedl Zbigniew Czendlik večer do restaurace U Pastýře.

s Lenkou Maruškovou

Možnost poslechnout si názory známého kolegy využilo mj. několik místních fotografů.

fotografování

Robert Vano získal bohaté životní zkušenosti a dovede o nich poutavě vyprávět. Zbigniew Czendlik prozradil, že natočený materiál je díky tomu podstatně delší než jindy. Pořad Uchem jehly ale musí mít svou obvyklou stopáž, takže se opravdu mnohé nevejde. A tak je jistě dobře, že některé historky mohli slyšet aspoň hosté U Pastýře. Třeba hned tu o tom, jak si v sedmnácti letech neuměl představit, jak bude vypadat ta „železná opona“, přes kterou se s kamarádem a jednou dívkou rozhodli utéct do západního světa. Jelikož tehdy ještě nebyli plnoletí, musel se pak najít někdo, kdo je na Západě adoptoval. V jeho případě to byla americká rodina, a tak se ocitl v Americe…

Robert Vano

Robert Vano

Robert Vano

Robert Vano mluvil samozřejmě i o fotografování. On při něm preferuje denní, přirozené světlo a dlouhé časy expozice – říká, že „Pánbůh svítí nejlépe“. O fotografiích, které vznikají s bleskem, říká, že jsou vhodné tak pro Blesk…

Zbigniew Czendlik prozradil, že tentokrát si se svými hosty vyzkoušel to, co ovládají - s Lenkou Maruškovou si zastřílel ze sportovní pistole a také ve fotoateliéru pořídil několik portrétů Roberta Vana.

Robert Vano

Robert Vano

A kdy uvidíme natočené rozhovory v televizi? Podle sdělení produkce by se díl s Lenkou Maruškovou měl vysílat 20. května, Roberta Vana uvidíme v pořadu Uchem jehly 3. června.

     Co nás čeká

Projekt čtvercování

Každé pondělí dopoledne od 9 hod. bude ve farní klubovně probíhat

PROJEKT ČTVERCOVÁNÍ - neboli uháčkuj nebo upleť čtverce na výrobu dek do Afriky

Srdečně zveme na tato setkání

Bližší informace poskytne p. Šebrlová

Citáty k zamyšlení

Nechápete, že jsme někde sešli z cesty? Lidské mraveniště je bohatší než dřív. Máme víc výhod a volného času, a přece nám chybí něco podstatného, co těžko dovedeme určit. Cítíme se méně být lidmi, ztratili jsme něco z tajemných výsad.
Antoine de Saint Exupery