Untitled-2

Římskokatolická farnost - děkanství Lanškroun

244.jpg
261.jpg
178.jpg

Přihlášení

katyd

katolik

ebreviar

biblenet

radiovaticana

vira

ikonka proglas

ikonka tvnoe

Pro zasmání

Babička seděla na pláži, kde si její vnouček ve slunečním kloubouku a župánku hrál s kyblíčkem a lopatkou a plácal bábovičky. Najednou se objevila obrovská vlna, která zalila pláž, a když vtekla zpět do moře, vzala vnoučka s sebou. Babička padla na kolena a začala se modlit:
„Ó, Bože, prosím, vrať mi mého vnoučka. Je to tak nevinné stvoření, tak sladký chlapec, tak báječné dítko.“
Jako zázrakem se přihnala další velká vlna a zanechala po sobě vnoučka přesně na původním místě, v župánku a s lopatičkou a kyblíčkem. Babička obrátila oči k nebesům, rozhodila rukama a řekla naštvaně:
„Měl klobouček…“

Dobré zprávy

Vyprávění Roberta Vana

ujrv02988f

V neděli 18. března se na lanškrounské faře natáčely další dva díly pořadu Uchem jehly.

Farář Zbigniew Czendlik si tentokrát povídal se sportovní střelkyní Lenkou Maruškovou, majitelkou stříbrné medaile z olympiády v Athénách 2004, a se známým fotografem slovenského původu žijícím nyní v Praze Robertem Vanem.

Oba své hosty přivedl Zbigniew Czendlik večer do restaurace U Pastýře.

s Lenkou Maruškovou

Možnost poslechnout si názory známého kolegy využilo mj. několik místních fotografů.

fotografování

Robert Vano získal bohaté životní zkušenosti a dovede o nich poutavě vyprávět. Zbigniew Czendlik prozradil, že natočený materiál je díky tomu podstatně delší než jindy. Pořad Uchem jehly ale musí mít svou obvyklou stopáž, takže se opravdu mnohé nevejde. A tak je jistě dobře, že některé historky mohli slyšet aspoň hosté U Pastýře. Třeba hned tu o tom, jak si v sedmnácti letech neuměl představit, jak bude vypadat ta „železná opona“, přes kterou se s kamarádem a jednou dívkou rozhodli utéct do západního světa. Jelikož tehdy ještě nebyli plnoletí, musel se pak najít někdo, kdo je na Západě adoptoval. V jeho případě to byla americká rodina, a tak se ocitl v Americe…

Robert Vano

Robert Vano

Robert Vano

Robert Vano mluvil samozřejmě i o fotografování. On při něm preferuje denní, přirozené světlo a dlouhé časy expozice – říká, že „Pánbůh svítí nejlépe“. O fotografiích, které vznikají s bleskem, říká, že jsou vhodné tak pro Blesk…

Zbigniew Czendlik prozradil, že tentokrát si se svými hosty vyzkoušel to, co ovládají - s Lenkou Maruškovou si zastřílel ze sportovní pistole a také ve fotoateliéru pořídil několik portrétů Roberta Vana.

Robert Vano

Robert Vano

A kdy uvidíme natočené rozhovory v televizi? Podle sdělení produkce by se díl s Lenkou Maruškovou měl vysílat 20. května, Roberta Vana uvidíme v pořadu Uchem jehly 3. června.

     Co nás čeká

Projekt čtvercování

Každé pondělí dopoledne od 9 hod. bude ve farní klubovně probíhat

PROJEKT ČTVERCOVÁNÍ - neboli uháčkuj nebo upleť čtverce na výrobu dek do Afriky

Srdečně zveme na tato setkání

Bližší informace poskytne p. Šebrlová

Citáty k zamyšlení

Utrhl jsem květinu a ona mi zvadla.
Chytil jsem motýla, ale brzy zemřel.
Až pak jsem pochopil, že krásy je třeba dotýkat se srdcem...

John Lennon