Dobré zprávy

Syn faráře hostem faráře

ujmko2120017

"Otci je 87 let a ještě si občas zakáže." To řekl Michael Kocáb Zbigniewu Czendlikovi při natáčení pořadu Uchem jehly. Zavzpomínal také na své dětství, kdy mu děti kvůli neobvyklému povolání tatínka (evangelický farář) nadávaly do kostelních krys.

Na konzervatoři vystudoval hru na varhany a absolventský koncert měl v Rudolfinu. A když se dal na dráhu rockera, vždy v sobě cítil díky rodinné výchově jistou záklopku, která mu znemožnila dělat některé věci, za které by se dnes musel stydět...

Článek o natáčení, které proběhlo 12. února, najdete na těchto stránkách na http://www.farnostla.cz/index.php/40-aktuality/aktuality/514-dalsi-hoste-poradu-uchem-jehly

A na premiéru tohoto dílu Uchem jehly se můžete podívat na ČT2 v neděli 25.března od 15.35 hod.

Když jsem zůstával mimo církev a díval se dovnitř, nacházel jsem mnohé, co jsem mohl kritizovat. Jakmile jsem však do církve vstoupil naplno, uvědomil jsem si, jak obtížné je udržovat něco, co by se podobalo novozákonní vizi církve. Teď, když k neúspěchům církve sám přispívám, mám pro ně mnohem větší pochopení.
Philip Yancey, z knihy: Proč se obtěžovat s církví?