Untitled-2

Římskokatolická farnost - děkanství Lanškroun

74.jpg
24.jpg
231.jpg

Přihlášení

katyd

katolik

ebreviar

biblenet

radiovaticana

vira

ikonka proglas

ikonka tvnoe

Pro zasmání

Po důkladné prohlídce pravil gynekolog: "Tak, milá paní, až se dnes vrátí Váš manžel domů..." "Nejsem vdaná," přeruší ho pacientka. "No tak až se setkáte s Vaším snoubencem..." "Nejsem zasnoubena." "Tak tedy řekněte svému příteli, že..." "Nemám a nikdy jsem neměla žádného přítele..." Na to se lékař zamyslel, poodešel k oknu a dlouho se mlčky díval ven na oblohu. "Pane doktore, proč vyhlížíte tak dlouho z okna?" neudržela pacientka svou zvědavost. "Protože naposledy, když se stalo něco podobného, tak vyšla hvězda na východě..."

Dobré zprávy

Vydejte se za bledulkami

b03041d K jaru na Lanškrounsku patří "bledulkové koberce", které se na začátku jara rozvinou podél lesních potůčků a říček. Pokud si chcete užít pohled na první bledulky, vydejte se v jarním sluníčku na nenáročnou vycházku po asfaltované cestě do Sázavského údolí. S přibývajícími výškovými metry se bledulky u Moravské Sázavy ještě ukrývají pod zbytky sněhového a ledového příkrovu. 

Fotografie jsou z pátku 23. března.

Moravská Sázava

bledule

Podobně snadno přístupná jako Sázavské údolí je i rezervace Králova zahrada poblíž vlakové zastávky Semanín - jde se tam po zpevněné cestě, která slouží i pro cyklotrasu mířící do Svitav. Také tam už bledulky najdete.

bledule

bledule

Na Lanškrounsku máme rezervaci V dole přístupnou z Herbortic (ale pouze po polní a lesní cestě, která bývá v době květu bledulek ještě hodně blátivá). Je to přece jen výš, takže ty pravé koberce z rozkvetlých bledulek tam obvykle najdete až na přelomu března a dubna.

bledule

bledule

Bledulky ovšem nehledí na hranice rezervací a v tuto dobu kvetou podél mnohých potoků. Stačí se jen při procházce dívat. A domů si odnést... ne natrhanou kytici, ale obrázek ve své paměti nebo pár fotografií. Bledule jarní je totiž chráněna.

Navíc jistě chcete dopřát potěšení z pohledu na křehké posly jara i ostatním.

     Co nás čeká

Projekt čtvercování

Každé pondělí dopoledne od 9 hod. bude ve farní klubovně probíhat

PROJEKT ČTVERCOVÁNÍ - neboli uháčkuj nebo upleť čtverce na výrobu dek do Afriky

Srdečně zveme na tato setkání

Bližší informace poskytne p. Šebrlová

Citáty k zamyšlení

Kdo není milován, je sám i uprostřed davu.
George Sandová