Untitled-2

Římskokatolická farnost - děkanství Lanškroun

218.jpg
219.jpg
192.jpg

Přihlášení

katyd

katolik

ebreviar

biblenet

radiovaticana

vira

ikonka proglas

ikonka tvnoe

Pro zasmání

Za rabínem přijde mladý Karpeles a ptá se: "Rabbi, mám se oženit?"
"A chceš se ženit?"
"No, nechci."
"Tak se nežeň."
"Ale tatík má pro mě lákavou partii."
"Tak se ožeň."
"Ale nemá dobrou pověst"
"Tak se nežeň."
"Ale je moc hezká."
"Tak se ožeň."
"Ale její rodina měla pletky s kriminálem."
"Tak se nežeň."
"Ale dají jí velké věno."
"Tak se ožeň."
"Když já, rabbi, nevím."
"Tak víš co? Nech se pokřtít."
"A proč, rabbi? Pomůže to?"
"No hlavně budeš chodit otravovat faráře, a ne mě."

Dobré zprávy

Vydejte se za bledulkami

b03041d K jaru na Lanškrounsku patří "bledulkové koberce", které se na začátku jara rozvinou podél lesních potůčků a říček. Pokud si chcete užít pohled na první bledulky, vydejte se v jarním sluníčku na nenáročnou vycházku po asfaltované cestě do Sázavského údolí. S přibývajícími výškovými metry se bledulky u Moravské Sázavy ještě ukrývají pod zbytky sněhového a ledového příkrovu. 

Fotografie jsou z pátku 23. března.

Moravská Sázava

bledule

Podobně snadno přístupná jako Sázavské údolí je i rezervace Králova zahrada poblíž vlakové zastávky Semanín - jde se tam po zpevněné cestě, která slouží i pro cyklotrasu mířící do Svitav. Také tam už bledulky najdete.

bledule

bledule

Na Lanškrounsku máme rezervaci V dole přístupnou z Herbortic (ale pouze po polní a lesní cestě, která bývá v době květu bledulek ještě hodně blátivá). Je to přece jen výš, takže ty pravé koberce z rozkvetlých bledulek tam obvykle najdete až na přelomu března a dubna.

bledule

bledule

Bledulky ovšem nehledí na hranice rezervací a v tuto dobu kvetou podél mnohých potoků. Stačí se jen při procházce dívat. A domů si odnést... ne natrhanou kytici, ale obrázek ve své paměti nebo pár fotografií. Bledule jarní je totiž chráněna.

Navíc jistě chcete dopřát potěšení z pohledu na křehké posly jara i ostatním.

     Co nás čeká

Projekt čtvercování

Každé pondělí dopoledne od 9 hod. bude ve farní klubovně probíhat

PROJEKT ČTVERCOVÁNÍ - neboli uháčkuj nebo upleť čtverce na výrobu dek do Afriky

Srdečně zveme na tato setkání

Bližší informace poskytne p. Šebrlová

Citáty k zamyšlení

Kněz je láskou Kristova srdce.
Sv. Jan Maria Vianney