Untitled-2

Římskokatolická farnost - děkanství Lanškroun

288.jpg
4.jpg
187.jpg

Přihlášení

katyd

katolik

ebreviar

biblenet

radiovaticana

vira

ikonka proglas

ikonka tvnoe

Pro zasmání

Sedí babička v parku na lavičce a modlí se: "Pane, já už jsem zase nevyšla s důchodem, pošli mi, prosím, nějak stovku." Zaslechne to nějaký mladý muž a říká jí: "Prosím vás, babičko, přece nebudete věřit takovým pověrám... Tady máte padesátikorunu a už se nemodlete." Babička chvilku počká, až se onen muž vzdálí a pak říká: "Děkuju Ti Pane. A příště mi to, prosím, neposílej po takovém neznabohovi."

Dobré zprávy

O jarních prázdninách nuda nebyla

prázdniny

Program o jarních prázdninách, organizovaný naší farností, využily hlavně děti, které zůstaly doma, nejely na hory ani k prarodičům. Tradičně největší zájem byl o bowling. Bazén pro méně náročné skrývá možnost zahrát si různé vodní hry a do nového digitálního kina je také dobré občas zajít a podpořit ho. Ne v každém městě takové kino promítá. Viděli jsme zde pohádku Kocour v botách.

Stavebnice „GEOMAG na cestách“ je ve Východních Čechách již dobře známá. Magnetické kuličky a tyčinky různých barev je možné skládat do tvarů, pro větší pevnost se konstrukce vyplní dílky z plastu. Ten, kdo nemá fantazii, použije návody na stavby. Tentokrát nejnáročnější stavbu postavili Honzík s Vojtou a jistě na fotce poznáte, co to bylo.

stavebnice

stavebnice

stavebnice

Stavebnice učí trpělivosti a zručnosti rukou, vozí ji paní Balvínová z Vysokého Mýta a zájemci si ji mohou objednat do škol nebo jiných zařízení. Kontakt www.geobalvinka.cz, na stránkách jsou mimo jiné také ukázky staveb, které děti postavily. Některých akcí se zúčastnily také maminky s malými dětmi.

v bazénu

A hry, které letos upoutaly? Zmrzlinový stroj s modelínou, Ubongo, výrobky z korálků pro misie a také jsme vařili. Langoše všem chutnaly, bylo jich však málo. Děkujeme všem, kdo pomohly s přípravou a těšíme se zase někdy na setkání.

Hanka a Lída

     Co nás čeká

Projekt čtvercování

Každé pondělí dopoledne od 9 hod. bude ve farní klubovně probíhat

PROJEKT ČTVERCOVÁNÍ - neboli uháčkuj nebo upleť čtverce na výrobu dek do Afriky

Srdečně zveme na tato setkání

Bližší informace poskytne p. Šebrlová

Citáty k zamyšlení

Žij tak, aby ti, kdo znají tebe, ale neznají Ježíše, toužili jej poznat, protože znají tebe.
Sten Rasmunssen