Porodní babka, která zaslouženě odrodila stovky dětí, přijde do nebe a svatý Petr ji přemlouvá: "Tys byla taková starostlivá a dobrá. Zůstaň ještě na zemi a pomáhej ženám v bolesti stejně tak jako dosud, jen ty to umíš tak dobře."
Porodní babka nato odpoví: "Víš, svatý Petře, nemohu se již více dívat, jak ženy trpí a otcové dětí si mezitím užívají."
"To není problém, zařídím to, aby při každém tvém porodu otcové dětí trpěli stejně jako rodičky."
Tak se babka vrátí nazpět a hned ji volají k porodu. Žena se svíjí v bolestech na posteli a manžel sedí u okna, chlastá pivo a příšerně se chechtá.
"Vas nic neboli?" ptá se babka.
"Ne, mě ne, ale podívejte se ven z okna na toho kominíka. Svíjí se na té střeše, jako kdyby byl v posledním tažení!"

Dobré zprávy

Vystoupení absolventů ZUŠ

absolventský koncert

Absolventi lanškrounské ZUŠ Jindřicha Pravečka každoročně představují to, co se ve škole naučili, na absolventských představeních - tanečníci při společné přehlídce žáků všech ročníků nazvané Promluvíme tancem (letos bude 30.5. od 18 hodin ve Společenském domě), hudebníci na absolventských koncertech.

Absolventských koncertů je letos plánováno celkem pět, jeden z nich i na farní zahradě.

Koncerty proběhly zatím dva. Fotografie jsou z toho druhého, který se konal v pondělí 21.5. v sále ZUŠ (představilo se na něm pět klavíristek, jedna flétnistka a jedna hráčka na zobcovou flétnu).

absolventský koncert

absolventky ZUŠ

Třetí absolventský koncert bude 25.5. v obřadní síni, čtvrtý pak 11.6. v sále školy. Poslední, pátý koncert je naplánován 12.6. od 18 hodin na farní zahradu.

Foto: I. Kárníková

Když otevíráte Bibli, je to jako otevírat dveře do pokoje. V tom pokoji sedí Bůh a říká: "Pojď dál, budeme si povídat...".
Jakub Limr, pastor KS HK