Untitled-2

Římskokatolická farnost - děkanství Lanškroun

270.jpg
278.jpg
123.jpg

Přihlášení

katyd

katolik

ebreviar

biblenet

radiovaticana

vira

ikonka proglas

ikonka tvnoe

Pro zasmání

Dvě řádové sestry jedou autem a dojde jim benzín. Auto škytne a zastaví, sestry vystoupí a v dáli uvidí benzínovou pumpu. Dojdou tam a prosí pumpaře, jestli by jim nenatočil trochu benzínu, aby dojely k pumpě a mohly natankovat. "Ale beze všeho, sestry" povídá pumpař, "máte kanystr?" "Nemáme. Nemohl byste nám prosím nějaký půjčit?" ptají se sestry. "Zkusím něco najít" povídá pumpař. Za chvíli se vrátí a říká: "Sestry, víte, je mi to nepříjemné, ale, no, mám tu jen starý nočník. Jestli Vám to nebude vadit, tak Vám ho půjčím." "Ale nevadí, to je v pořádku." Pumpař tedy natočil trochu benzínu do nočníku, sestry poděkovaly a vracejí se ke svému autu. Přijdou k autu a nalévají benzín z nočníku do nádrže. Jede kolem náklaďák, řidič zastaví, vykloní se z okénka, vytřeští oči na sestry, jak nalévají nočník do nádrže a povídá: "Teda sestry, vaši víru bych chtěl mít!"


! VAROVÁNÍ !

Těmito myšlenkami budu vědomě a dobrovolně porušovat přikázání nesesmolíš a jejich čtení může vážně a nenávratně poškodit Váš duchovní život.

Psáno pro Orlický deník v říjnu 2014:

Jsou tři místa, nebo věci, které jsou v mém životě hrozně důležité: kostel, hospoda a postel. A nějak tak by se měla jmenovat i knížka, kterou píšu a nemůžu ji dopsat. Už slyším otázku: proč zrovna tyto tři věci jsou pro tebe tak důležité? To, že je to kostel, se dá pochopit! Ale postel a hospoda? Dnes tedy vysvětlím proč postel.  Příště přijde na řadu hospoda.
V posteli všechno začíná a v posteli všechno končí. Ve většině případů byl náš život počat v posteli a na smrtelné posteli také často končí. A pak po celý život putujeme z postele do postele. Někdo putuje z vlastní postele do vlastní, někdo z vlastní do cizí. Na posteli strávíme větší část svého života. A to je už důvod,  proč jsem si postel zamiloval.

Miluji postel! Obzvlášť v podzimní a zimní době, kdy se dny zkracují a noci prodlužují, je válení  se v teplé posteli něco úžasného.
Ale postel má pro mne ještě hlubší rozměr. Když už jsem v posteli nezplodil žádného potomka, rodí se mi v ní alespoň nejvíc nejrůznějších myšlenek, nápadů, plánů, kázání – včetně těchto „nesmyslů".  Proto je asi moje usínání a spaní tak neklidné a velmi často i přerušované. Jen co si lehnu, vždy mne napadne něco geniálního, rychle vstávám a běžím k počítači, abych si tuto myšlenku zapsal. Jen co si znovu lehnu, po pár vteřinách opět běžím k pracovnímu stolu s další myšlenkou. Mnohokrát se mi stalo, že jsem tu myšlenku k počítači nestihl donést, a tak se mi mnoho geniálních a určitě inspirativních nápadů z hlavy vypařilo a nenávratně zmizelo. A bude to se mnou čím dál horší. S každým dalším rokem mého života, jak se říká, udržet moč i myšlenku bude náročnější.
Postelové myšlenky, které vznikají, když jsme v horizontální poloze, považuji za ty nejkvalitnější. Myslím, že žijeme v až příliš racionální době. Všude se upřednostňují přednosti rozumu. Kolem sebe mám tolik chytrých lidí! Dokonce mám pocit, že studenti středních a možná i základních škol mne přerůstají  svou inteligencí. Z toho mám fakt vážně komplexy. Myslím si, že ten můj rozum se moc s ostatními rozumy nemůže srovnávat. To je důvod, proč já upřednostňuji srdce a to, co z něho vychází. Srdce mám oproti rozumu velké. Jenže, logicky,  ať už stojíme nebo sedíme, rozum máme nad srdcem. A tak ten boj o vliv srdce často prohráváme. Nebylo by špatné, kdybychom se občas postavili na hlavu. Pak by bylo srdce nad rozumem. Jenže to přináší další problém. Ať už by se jednalo o muže nebo ženy, úplně nahoru, tudíž na první místo, by se dostaly naše údy, které nejsou považované za příliš intelektuální, a teprve pak by na řadu přišlo srdce a jako poslední mozek. Takže ideální poloha je, když ležíme. Naše údy, srdce a rozum jsou v jedné rovině. A teprve pak  jsou myšlenky, které z nás vycházejí, skutečně vyvážené! Takže vzhůru do postele!

ZBIGNIEW CZENDLIK

     Co nás čeká

Projekt čtvercování

Každé pondělí dopoledne od 9 hod. bude ve farní klubovně probíhat

PROJEKT ČTVERCOVÁNÍ - neboli uháčkuj nebo upleť čtverce na výrobu dek do Afriky

Srdečně zveme na tato setkání

Bližší informace poskytne p. Šebrlová

Citáty k zamyšlení

Člověk má mířit dál, než kam sahá vzpažená ruka. Od čeho by bylo nebe...
Robert Browning