Nejčastější poslední věty před smrtí

- A teď mě vyfoť na té skále
- Zprava dobrý!
- Pust mě k tomu, já tomu rozumím.
- Zbijme ho, vzdyť je sám.
- Klídek chlapi, to je nulák.
- Neboj, není nabitá.
- Hoď mi sem to kladivo!
- Divné, cítim plyn, rozsviť!
- Ty, že jsi mafián? Nevěřím!
- Pejsku, pojď sem!
- OK trenére, v příštím kole ho knokautuju.
- Drahá, nechceš řídit?
- Brzdy jsou hotové, jdu je vyzkoušet.
- Mohla byste mi přidat té vynikající houbové omáčky?
- Ti chlapi z rozvědky nestojí za nic. Žádné miny tu nejsou.
- Hele, užovka!
- Tady je silný led, to přejdeme.

! VAROVÁNÍ !

Těmito myšlenkami budu vědomě a dobrovolně porušovat přikázání nesesmolíš a jejich čtení může vážně a nenávratně poškodit Váš duchovní život.

Psáno pro Orlický deník v polovině ledna 2015:

Jeden člověk si pořídil psa. Měl ze štěňátka velkou radost. Štěňátko se rychle připoutávalo ke svému páníčkovi. Jenže páníčka to začalo čím dal více obtěžovat. Brzo ho omrzelo venčit a cvičit svého čtyřnohého přítele. A tak se rozhodl štěňátka zbavit. Zavezl ho do psího útulku, jenže tam ho nepřijali. V zoufalství udělal to, co dělá v takovém případě mnoho lidí, zastavil v lese, vypustil pejska, sedl do auta a odjížděl. Ve zpětném zrcátku zachytil pohledem psa, jak sedí na silnici a čeká, že se pro něho páníček vrátí. Ten jen přidal plyn. Za nejbližší zatáčkou štěně ze zpětného zrcátka zmizelo. A proto, že dotyčný člověk přece v sobě trošku svědomí měl, každou noc ho provázely výčitky, jak se zachoval. V duchu si přál, aby štěně někdo dobrý našel a s láskou o něj pečoval.

Včera jsem potkal kamarádku, která v očích měla neskrývaný, velký smutek. S dětmi se ocitla na ulici. Její místo v bytě zaujala jiná.
Nabízí se mi přirovnání s vánočními svátky, které jsme před krátkou dobou prožívali. Přišli jsme do kostela poklonit se našemu „štěňátku" Ježíškovi, ale jak jsme se od této chvíle začali v čase vzdalovat, na Ježíška jsme pomalu začali zapomínat, pomalu ho opouštět. Šlápli jsme s novým rokem na plyn a rychle od něho odjeli.
V Evropě jsme už dávno jako to štěně z auta vyhodili křesťanství a jeho hodnoty, zbavujeme se našich tradic a symbolů. Zapomínáme na naši historii a filozofii. A tak Evropa umírá na nemoc z opuštěnosti a zapomnění. Pak se nemůžeme divit, že naše místo zaujme někdo jiný a my zůstaneme na ulici.
ZBIGNIEW CZENDLIK

Právě když se obrátím ke Kristu a vydám mu svou osobnost, začínám teprve mít svou vlastní.