Porodní babka, která zaslouženě odrodila stovky dětí, přijde do nebe a svatý Petr ji přemlouvá: "Tys byla taková starostlivá a dobrá. Zůstaň ještě na zemi a pomáhej ženám v bolesti stejně tak jako dosud, jen ty to umíš tak dobře."
Porodní babka nato odpoví: "Víš, svatý Petře, nemohu se již více dívat, jak ženy trpí a otcové dětí si mezitím užívají."
"To není problém, zařídím to, aby při každém tvém porodu otcové dětí trpěli stejně jako rodičky."
Tak se babka vrátí nazpět a hned ji volají k porodu. Žena se svíjí v bolestech na posteli a manžel sedí u okna, chlastá pivo a příšerně se chechtá.
"Vas nic neboli?" ptá se babka.
"Ne, mě ne, ale podívejte se ven z okna na toho kominíka. Svíjí se na té střeše, jako kdyby byl v posledním tažení!"

! VAROVÁNÍ !

Těmito myšlenkami budu vědomě a dobrovolně porušovat přikázání nesesmolíš a jejich čtení může vážně a nenávratně poškodit Váš duchovní život.

Psáno pro Orlický deník v únoru 2015:

V sobotu budeme slavit svátek svatého Valentýna. Zamilovaní si budou dávat kytičky, různé dárečky ve tvaru srdíčka nebo posílat zamilované esemesky. Ještě před nedávnem o tomhle svátku věděl málokdo. Mnozí se domnívají, že je to další z těch amerických nesmyslů, který k nám po revoluci připutoval. Jenže ono to tak není. Jde-li o posílání zamilovaných vzkazů, to je tradice anglosaská, ale oslavování svatého Valentina 14. února sahá až do třetího století. Úcta k němu byla v církvi velmi rozšířená. Důkazem toho může být i vitráž v mém lanškrounském kostele, na které je sv. Valentin znázorněn jako biskup.

O svatém Valentinovi toho víme velmi málo. Žil v prvních sto letech křesťanství, v době, kdy křesťané byli silně pronásledováni. Psaní životopisů bylo v té době zakázáno, a proto byly předávány ústně. Mnoho fakt z jeho života bylo zapomenuto, některá byla pozměněná a jiná vymyšlená, aby jeho život působil zajímavěji. Jedno je jisté, je to postava autentická.
Byl římským knězem a biskupem v italském Terni. Jedna z legend vypráví, že římský císař Claudius II (213 – 270), budující svoji armádu, zakázal mužům ve věku od 18 do 37 let uzavírat manželství. Byl totiž přesvědčen, že nejlepšími vojáky jsou ti, kteří nemají rodinu. Tento zákaz ale porušil biskup Valentin, který tajně oddával mladé zamilované páry. Valentin se dostal do vězení, a tam se měl zamilovat do nevidomé dcery svého strážce, která vlivem jeho úpěnlivých modliteb získala zrak. To natolik rozhněvalo císaře, že dal Valentina popravit. Den před svojí popravou Valentin napsal své milované dopis, který podepsal: „Od tvého Valentina". 14. února v roce 269 byl umučen.
Posílání symbolů lásky se ale začalo šířit až přičiněním britského básníka a spisovatele Waltera Scotta (1771 – 1832), který snad jako první začal rozesílat pohlednice se srdíčky.
Ať už si o tomto svátku myslíme cokoliv, přeji Vám hodně lásky a také posílám jedno malé červené srdíčko.

ZBIGNIEW CZENDLIK

Kdybych už byl jednou nohou v nebi a bylo mi řečeno, abych šel znovu na zem, abych obrátil byť jen jednoho hříšníka, vrátil bych se.
Sv. Jan Maria Vianney