Nejčastější poslední věty před smrtí

- A teď mě vyfoť na té skále
- Zprava dobrý!
- Pust mě k tomu, já tomu rozumím.
- Zbijme ho, vzdyť je sám.
- Klídek chlapi, to je nulák.
- Neboj, není nabitá.
- Hoď mi sem to kladivo!
- Divné, cítim plyn, rozsviť!
- Ty, že jsi mafián? Nevěřím!
- Pejsku, pojď sem!
- OK trenére, v příštím kole ho knokautuju.
- Drahá, nechceš řídit?
- Brzdy jsou hotové, jdu je vyzkoušet.
- Mohla byste mi přidat té vynikající houbové omáčky?
- Ti chlapi z rozvědky nestojí za nic. Žádné miny tu nejsou.
- Hele, užovka!
- Tady je silný led, to přejdeme.

! VAROVÁNÍ !

Těmito myšlenkami budu vědomě a dobrovolně porušovat přikázání nesesmolíš a jejich čtení může vážně a nenávratně poškodit Váš duchovní život.

Psáno pro Orlický deník v březnu 2015:

Opět jsem se přesvědčil, jak jsem lehce zmanipulovatelný a ovlivnitelný, prostě hloupý.

Neznám člověka, který by nechtěl vypadat dobře, být co nejzdravější a žít co nejdéle. Týká se to i mě. Když jsem se před kamarádkou prořekl, že musím shodit nějaké to kilo, protože sako u mého obleku šitého na míru se čím dál hůř zapíná, doporučila mi zázračný doplněk stravy, který se o to stoprocentně postará.

Já silný skeptik, dal jsem na její radu a poprosil jsem známou, aby mi to z lékárny donesla, sám jsem se styděl něco takového kupovat. Začal jsem do sebe sypat zázračné pilulky. Čekal jsem viditelné efekty, jenže ty se nedostavovaly. A tak jediné, co zhublo, byla moje peněženka, která se stala o „pětikilo" lehčí.

Jednou mi vypravoval docent Měšťák, známý plastický chirurg, jak za ním přišla jedna mladá žena s tím, že by se chtěla trošku vylepšit. V ruce držela pet lahev s vodou, z kabelky vykukovala další pet lahev s vodou a v podpaží měla třetí. „Hned se do toho pustíme, milá dámo, a myslím, že to nebude ani dlouho trvat a ani to nebude bolet!" – zareagoval. A pak jí vzal z ruky první lahev, pak druhou a z kabelky vyndal třetí, a prohlásil: „A teď už konečně vypadáte báječně a myslím, že nic více nepotřebujete!"

Je to jen jeden z mála příkladů, jak nás producenti balené vody dokázali zmanipulovat a jak se pet lahev s vodou stala synonymem zdravého a moderního životního stylu. Podobně to dělají producenti nejrůznějších doplňků stravy, které možná neublíží, ale také nepomůžou. Možná by bylo lépe, kdybychom je odhodili jako tu pet lahev, ubrali na jídle a přidali na pohybu. Přicházející jaro nás k tomu přímo vybízí.
ZBIGNIEW CZENDLIK

Jenom tehdy milujeme skutečně, pokud milujeme bez příčiny.
Anatole France