Untitled-2

Římskokatolická farnost - děkanství Lanškroun

224.jpg
245.jpg
24.jpg

Přihlášení

katyd

katolik

ebreviar

biblenet

radiovaticana

vira

ikonka proglas

ikonka tvnoe

Pro zasmání

Jeden ze snoubenců, kteří se připravovali na manželství, telefonoval na faru:
„Otče, poraďte nám nějaký biblický citát na svatební oznámení, chceme tam dát jen odkaz.“
„Dobře… Tak tam zkuste dát 1 Jan 4,18.“
Ovšem v telefonu bylo špatně slyšet. Na svatebním oznámení se pak místo 1 Jan 4,18 (Strach nemá v lásce místo, protože dokonalá láska strach vyhání.) objevil citát Jan 4,18 (Pět mužů už jsi měla, a ten, kterého máš teď, není tvůj muž.)…


! VAROVÁNÍ !

Těmito myšlenkami budu vědomě a dobrovolně porušovat přikázání nesesmolíš a jejich čtení může vážně a nenávratně poškodit Váš duchovní život.

Psáno pro Orlický deník v dubnu 2015:

V posilovně jsem byl možná párkrát v životě. Protože se mi líbí krásně vyrýsované lidské tělo, tak jsem po tom také zatoužil. Viditelné efekty jsem čekal už po první návštěvě. Okamžitě jsem si začal před zrcadlem prohlížet svoje břicho a bicepsy, jenže kromě pocitu hrozné únavy a že mne všechno bolí, jsem žádné rýsující se svaly nepozoroval. A když to nebylo vidět ani po druhé, ani po třetí návštěvě posilovny, tak jsem to vzdal.

 A jak říkám, milovaného těla nikdy dost, takže jsem si zamiloval svoje měkké bříško chráněné tukovým polštářkem. Moje ruce nějak ochable nevypadají. Jsou ale svaly, které jsou pro mne důležitější než bicepsy, tricepsy a bůh ví jaké ještě. Je to soustava kolem třiceti svalu, které lidem umožňují vyjadřovat emoce pomocí změn v obličeji, například úsměv či mračení.

Obličej je naší vizitkou, promítá se do něho, co v srdci cítíme nebo v hlavě nosíme. Pokud jsme permanentně naštvaní, nespokojení, negativně naladění a pěstujeme si zlobu ve svém srdci, tak posilujeme obličejové svaly, které na nás prozradí, jací ve skutečnosti jsme. I kdybychom se uvnitř změnili, jen tak lehce to ze své tváře neodstraníme. Potřebujeme posilovat obličejové svaly tak, aby ta naše vizitka působila krásně. Nejlepším cvikem je úsměv. Smát se i tehdy, kdy nám do smíchu není. Tím proměňujeme i naše nitro, které se stává vedle tváře také krásnějším.

A končím krásným irským příslovím: „Bůh ti dává obličej, smát se musíš sám."

ZBIGNIEW CZENDLIK

     Co nás čeká

Projekt čtvercování

Každé pondělí dopoledne od 9 hod. bude ve farní klubovně probíhat

PROJEKT ČTVERCOVÁNÍ - neboli uháčkuj nebo upleť čtverce na výrobu dek do Afriky

Srdečně zveme na tato setkání

Bližší informace poskytne p. Šebrlová

Citáty k zamyšlení

Ctnosti, které nás mohou šťastně převést z dočasnosti do věčnosti, jsou pokora a láska.
Sv. Jan Bosco