Muž a žena se srazí v autech. Bouračka je ošklivá. Obe jejich auta jsou úplně na maděru, ale ani jednomu z nich se nic nestalo... Když se vysoukali z aut, povídá žena muži: "Tak vy jste muž, to je zajímavé. Já jsem žena. Hmm, podívejte na naše auta! Nic z nich nezbylo, ale my jsme zranění nebyli. To musí být znamení od Boha. Měli jsme se setkat, stát se přáteli a žít spolu až do smrti. Muž přitakal: "To jo, to muselo být určitě znamení od Boha!" Žena pokračovala: "A podívejte se na tohle, další zázrak. Moje auto je totálně na mraky, ale tahle láhev vína je naprosto v pořádku. Bůh si určitě přeje, aby jsme toto víno vypili a oslavili tím naše štěstí." Potom podala láhev muži. Ten souhlasně přikývl, otevřel láhev a polovinu vypil. Pak ji podal zpět žene. Ta vzala láhev, zavřela ji a vrátila muži do rukou. Ten se jí zeptal: "Vy nebudete?" Načež mu odpověděla: "Ne. Jen počkám na policii."

! VAROVÁNÍ !

Těmito myšlenkami budu vědomě a dobrovolně porušovat přikázání nesesmolíš a jejich čtení může vážně a nenávratně poškodit Váš duchovní život.

Psáno pro Orlický deník v květnu 2015:

Film, který mne pokaždé zaručeně pobaví a hlasitě rozesměje, i kdybych se na něj díval stále dokola, je „A co Bob". Je to komedie o psychiatrovi Leo Marvinovi, na kterého se upne pacient s mnoha fobiemi Bob Wiley. Důležitou roli ve filmu hraje knížka „Baby steps" (Dětské krůčky), která je psychiatrovým životním dílem. Pan doktor léčí svého pacienta tím, že mu naordinuje dělat malé krůčky a nenakládat si velká břemena.

Problém nastává, když doktorova rodina odjede na dovolenou, ale šílený Bob si svého terapeuta na dovolené najde, skoro se k němu nastěhuje a stane se miláčkem celé rodiny. Terapeut už nemá, kam by utekl, a tak začíná přemýšlet o vraždě Boba. Nebudu prozrazovat, jak film končí, ale pro mne plyne z této skvělé komedie zajímavé poučení.
Jak je křehká hranice mezi šílenstvím a normálností. Jak se z normálního člověka může lehce stát někdo nenormální a z nenormálního normální, nebo z psychiatra pacient a z pacienta psychiatr. Prostě k zešílení vede doslova dětský krůček. A proto se sám sebe často ptám: šílený jsem já, nebo tento svět? Zblbnul jsem já, nebo ti kolem? A jsem ještě normální? Asi moc normální nejsem…
ZBIGNIEW CZENDLIK

Držíte-li krok s Bohem, nebudete se muset podřizovat rytmu světa.
Z knihy "Slova života 2006"