Ve vlaku sedí kněz, řeholnice a dva zástupci alternativní subkultury. Kněz má ruku v sádře.
„Co se vám stalo, otče?“ zeptá se řeholnice.
„Uklouzl jsem ve vaně,“ odpoví kněz.
Jeden ze zástupců alternativní subkultury se obrátí na druhého:
„Hele, vole, co je to vana, vole?“
„Já nevím, ty vole, copak jsem katolík?“

! VAROVÁNÍ !

Těmito myšlenkami budu vědomě a dobrovolně porušovat přikázání nesesmolíš a jejich čtení může vážně a nenávratně poškodit Váš duchovní život.

Psáno pro Orlický deník v květnu 2015:

Film, který mne pokaždé zaručeně pobaví a hlasitě rozesměje, i kdybych se na něj díval stále dokola, je „A co Bob". Je to komedie o psychiatrovi Leo Marvinovi, na kterého se upne pacient s mnoha fobiemi Bob Wiley. Důležitou roli ve filmu hraje knížka „Baby steps" (Dětské krůčky), která je psychiatrovým životním dílem. Pan doktor léčí svého pacienta tím, že mu naordinuje dělat malé krůčky a nenakládat si velká břemena.

Problém nastává, když doktorova rodina odjede na dovolenou, ale šílený Bob si svého terapeuta na dovolené najde, skoro se k němu nastěhuje a stane se miláčkem celé rodiny. Terapeut už nemá, kam by utekl, a tak začíná přemýšlet o vraždě Boba. Nebudu prozrazovat, jak film končí, ale pro mne plyne z této skvělé komedie zajímavé poučení.
Jak je křehká hranice mezi šílenstvím a normálností. Jak se z normálního člověka může lehce stát někdo nenormální a z nenormálního normální, nebo z psychiatra pacient a z pacienta psychiatr. Prostě k zešílení vede doslova dětský krůček. A proto se sám sebe často ptám: šílený jsem já, nebo tento svět? Zblbnul jsem já, nebo ti kolem? A jsem ještě normální? Asi moc normální nejsem…
ZBIGNIEW CZENDLIK

Fecisti nos ad Te et inquietum est cor nostrum donec requiescat in Te.
Stvořil jsi nás pro sebe, a neklidné je naše srdce, dokud nespočine v (Tobě.)

Sv. Augustin, Vyznání