Proč Bůh nemá titul CSc.?
1.Má jenom jednu známou publikaci.
2.Ta je v hebrejštině.
3.Nejsou v ní odkazy na další prameny.
4.Nebyla publikována ve známém vědeckém časopise.
5.Mnozí pochybují o tom, že ji napsal osobně.
6.Je nutno přiznat, že je známá po celém světě - ale co dělal potom?
7.Jeho schopnost týmové práce je velmi omezená.
8.Ostatním vědcům se nepodařilo zopakovat jeho experimenty.
9.Nepožádal etickou komisi o souhlas s experimentováním na lidech.
10.Když se mu jeden pokus nevydařil, pokusil se zahladit stopy utopením pokusných objektů.
11.Jedince, kteří se nechovali podle očekávání, vyřadil z pokusného souboru.
12.Nechodil do přednášek - jenom vzkázal studentům, co si mají prostudovat.
13.Nechal za sebe učit svého syna.
14.První dva studenty vyhodil, protože se naučili něco navíc.
15.I když má jen 10 požadavků, většina studentů v praktickém testu propadne.
16.Konzultace poskytuje jen velmi zřídka, a to ještě na vrcholku hory.

! VAROVÁNÍ !

Těmito myšlenkami budu vědomě a dobrovolně porušovat přikázání nesesmolíš a jejich čtení může vážně a nenávratně poškodit Váš duchovní život.

Psáno pro Orlický deník v květnu 2015:

Film, který mne pokaždé zaručeně pobaví a hlasitě rozesměje, i kdybych se na něj díval stále dokola, je „A co Bob". Je to komedie o psychiatrovi Leo Marvinovi, na kterého se upne pacient s mnoha fobiemi Bob Wiley. Důležitou roli ve filmu hraje knížka „Baby steps" (Dětské krůčky), která je psychiatrovým životním dílem. Pan doktor léčí svého pacienta tím, že mu naordinuje dělat malé krůčky a nenakládat si velká břemena.

Problém nastává, když doktorova rodina odjede na dovolenou, ale šílený Bob si svého terapeuta na dovolené najde, skoro se k němu nastěhuje a stane se miláčkem celé rodiny. Terapeut už nemá, kam by utekl, a tak začíná přemýšlet o vraždě Boba. Nebudu prozrazovat, jak film končí, ale pro mne plyne z této skvělé komedie zajímavé poučení.
Jak je křehká hranice mezi šílenstvím a normálností. Jak se z normálního člověka může lehce stát někdo nenormální a z nenormálního normální, nebo z psychiatra pacient a z pacienta psychiatr. Prostě k zešílení vede doslova dětský krůček. A proto se sám sebe často ptám: šílený jsem já, nebo tento svět? Zblbnul jsem já, nebo ti kolem? A jsem ještě normální? Asi moc normální nejsem…
ZBIGNIEW CZENDLIK

Právě když se obrátím ke Kristu a vydám mu svou osobnost, začínám teprve mít svou vlastní.