Muž a žena se srazí v autech. Bouračka je ošklivá. Obe jejich auta jsou úplně na maděru, ale ani jednomu z nich se nic nestalo... Když se vysoukali z aut, povídá žena muži: "Tak vy jste muž, to je zajímavé. Já jsem žena. Hmm, podívejte na naše auta! Nic z nich nezbylo, ale my jsme zranění nebyli. To musí být znamení od Boha. Měli jsme se setkat, stát se přáteli a žít spolu až do smrti. Muž přitakal: "To jo, to muselo být určitě znamení od Boha!" Žena pokračovala: "A podívejte se na tohle, další zázrak. Moje auto je totálně na mraky, ale tahle láhev vína je naprosto v pořádku. Bůh si určitě přeje, aby jsme toto víno vypili a oslavili tím naše štěstí." Potom podala láhev muži. Ten souhlasně přikývl, otevřel láhev a polovinu vypil. Pak ji podal zpět žene. Ta vzala láhev, zavřela ji a vrátila muži do rukou. Ten se jí zeptal: "Vy nebudete?" Načež mu odpověděla: "Ne. Jen počkám na policii."

! VAROVÁNÍ !

Těmito myšlenkami budu vědomě a dobrovolně porušovat přikázání nesesmolíš a jejich čtení může vážně a nenávratně poškodit Váš duchovní život.

Psáno pro Orlický deník v červnu 2015:

Dostal jsem e-mail s iluzorními obrázky. Asi jsme se s nimi setkali všichni. Kruh vypadá jako elipsa a rovnoběžné čáry vypadají, jako by se sbíhaly… Život je plný iluzí. To, co se nám jeví na první pohled jako křivé, může být rovné, co vypadá, že je rovné, může být ve skutečnosti křivé. Je dobře si to uvědomit pokaždé, když se na něco díváme, něco slyšíme nebo cítíme.

Naše smysly se dají lehce oblbnout a zmanipulovat. Neradi si připouštíme, že jsme manipulováni, abychom si nepřipadali jako hlupáci. Já jsem si jako hlupák už mnohokrát připadal, ale někdy dělám, že o tom nevím, aby ten, který mnou manipuluje, měl pocit, jak je chytrý.
ZBIGNIEW CZENDLIK

I kdybych nevěděla, kdy přesně skončí devět měsíců těhotenství, radovala bych se z každého okamžiku, protože bych věděla, že zrození dítěte, které žije pod mým srdcem, je podivuhodná věc a já mám při tom možnost spolupracovat s Bohem na uskutečnění zázraku.
Erma Bombecková