! VAROVÁNÍ !

Těmito myšlenkami budu vědomě a dobrovolně porušovat přikázání nesesmolíš a jejich čtení může vážně a nenávratně poškodit Váš duchovní život.

Psáno pro Orlický deník v červnu 2015:

Dostal jsem e-mail s iluzorními obrázky. Asi jsme se s nimi setkali všichni. Kruh vypadá jako elipsa a rovnoběžné čáry vypadají, jako by se sbíhaly… Život je plný iluzí. To, co se nám jeví na první pohled jako křivé, může být rovné, co vypadá, že je rovné, může být ve skutečnosti křivé. Je dobře si to uvědomit pokaždé, když se na něco díváme, něco slyšíme nebo cítíme.

Naše smysly se dají lehce oblbnout a zmanipulovat. Neradi si připouštíme, že jsme manipulováni, abychom si nepřipadali jako hlupáci. Já jsem si jako hlupák už mnohokrát připadal, ale někdy dělám, že o tom nevím, aby ten, který mnou manipuluje, měl pocit, jak je chytrý.
ZBIGNIEW CZENDLIK

Zlo se vždy rodí tam, kde schází láska.
Hermann Hesse