! VAROVÁNÍ !

Těmito myšlenkami budu vědomě a dobrovolně porušovat přikázání nesesmolíš a jejich čtení může vážně a nenávratně poškodit Váš duchovní život.

Psáno pro Orlický deník v červnu 2015:

Starořecký autor bajek Ezop nám zanechal jednu výstižnou bajku: Král zvířat, lev, společně s liškou a oslem ulovili jelena… Rozdílení kořisti přenechali oslovi. Osel rozdělil kořist na tři naprosto stejné části. Lev se zachmuřil, vycenil zuby, vrhl se na osla a roztrhal ho.

Potom se obrátil na lišku: „Ukaž ty, jak se má správně dělit!" Liška spojila všechny tři části kořisti a dala je lvovi. Spokojený lev se ptá lišky: „Kdo tě naučil tak moudře dělit?" „Tamten," odpověděla liška a ukázala při tom na zkrvavené pozůstatky osla.
Naše lidské dějiny tvoří, bohužel, egoističtí lvi a chytré lišky, a ne spravedliví osli. A protože začíná krásný čas prázdnin a dovolených, tak vám přeji, ať vám ho žádný „lev" nebo „liška" nepokazí.

ZBIGNIEW CZENDLIK

Když dáváš, nic neztrácíš. To, co máš, se tím naopak rozmnožuje.
Antoine de Saint Exupery