Na konci bohoslužby kněz ohlásil: "Přiští neděli bude kázeň o lži. Aby jste se dobře připravili, přečtěte si předtím 17. kapitolu Markova evangelia."
Po týdnu se farář ptá na začátku kázání: "Tak co, kdo si přečetl 17. kapitolu Markova evangelia?" Všechny ruce v kostele se ochotně hlásily... "Tak právě s vámi bych si rád pohovořil o lži. V evangeliu svatého Marka je jen 16 kapitol..."

! VAROVÁNÍ !

Těmito myšlenkami budu vědomě a dobrovolně porušovat přikázání nesesmolíš a jejich čtení může vážně a nenávratně poškodit Váš duchovní život.

Psáno pro Orlický deník v červnu 2015:

Starořecký autor bajek Ezop nám zanechal jednu výstižnou bajku: Král zvířat, lev, společně s liškou a oslem ulovili jelena… Rozdílení kořisti přenechali oslovi. Osel rozdělil kořist na tři naprosto stejné části. Lev se zachmuřil, vycenil zuby, vrhl se na osla a roztrhal ho.

Potom se obrátil na lišku: „Ukaž ty, jak se má správně dělit!" Liška spojila všechny tři části kořisti a dala je lvovi. Spokojený lev se ptá lišky: „Kdo tě naučil tak moudře dělit?" „Tamten," odpověděla liška a ukázala při tom na zkrvavené pozůstatky osla.
Naše lidské dějiny tvoří, bohužel, egoističtí lvi a chytré lišky, a ne spravedliví osli. A protože začíná krásný čas prázdnin a dovolených, tak vám přeji, ať vám ho žádný „lev" nebo „liška" nepokazí.

ZBIGNIEW CZENDLIK

Držíte-li krok s Bohem, nebudete se muset podřizovat rytmu světa.
Z knihy "Slova života 2006"