Ve vlaku sedí kněz, řeholnice a dva zástupci alternativní subkultury. Kněz má ruku v sádře.
„Co se vám stalo, otče?“ zeptá se řeholnice.
„Uklouzl jsem ve vaně,“ odpoví kněz.
Jeden ze zástupců alternativní subkultury se obrátí na druhého:
„Hele, vole, co je to vana, vole?“
„Já nevím, ty vole, copak jsem katolík?“

! VAROVÁNÍ !

Těmito myšlenkami budu vědomě a dobrovolně porušovat přikázání nesesmolíš a jejich čtení může vážně a nenávratně poškodit Váš duchovní život.

Psáno pro Orlický deník v červnu 2015:

Starořecký autor bajek Ezop nám zanechal jednu výstižnou bajku: Král zvířat, lev, společně s liškou a oslem ulovili jelena… Rozdílení kořisti přenechali oslovi. Osel rozdělil kořist na tři naprosto stejné části. Lev se zachmuřil, vycenil zuby, vrhl se na osla a roztrhal ho.

Potom se obrátil na lišku: „Ukaž ty, jak se má správně dělit!" Liška spojila všechny tři části kořisti a dala je lvovi. Spokojený lev se ptá lišky: „Kdo tě naučil tak moudře dělit?" „Tamten," odpověděla liška a ukázala při tom na zkrvavené pozůstatky osla.
Naše lidské dějiny tvoří, bohužel, egoističtí lvi a chytré lišky, a ne spravedliví osli. A protože začíná krásný čas prázdnin a dovolených, tak vám přeji, ať vám ho žádný „lev" nebo „liška" nepokazí.

ZBIGNIEW CZENDLIK

Láska ukazuje člověku cíl jeho života. Rozum ukazuje prostředky, jak jej uskutečnit.
Tomáš Garrigue Masaryk