Hospodin prochází starým Orientem a hledá někoho, kdo by ho přijal. Přichází do Egypta k faraónovi. "Faraóne, já jsem Hospodin, Bůh celé země. Chceš mě přijmout?" Faraón si mne bradu a říká: "To půjde těžko. Bohem jsem v Egyptě já! Nemohu tě přijmout." Hospodin prochází zemí dál, až přijde do Babylónu. Přijde k babylónskému králi a nabízí se mu: "Nechceš mě přijmout za svého Boha?" I babylónský král říká: "Víš, to bude těžké. My už tady máme toho Marduka. To by byly zase nějaké novoty..." Tak prochází Hospodin zemí dál, až potká Mojžíše. "Mojžíši, nechceš mě přijmout za svého Boha?" Mojžíš říká: "No, koneckonců proč ne. Ale co mi za to dáš?" "Dám ti přikázání." Mojžíš se zamyslí a říká: "A co za něj budeš chtít?" "Nic." "Nic? Tak to mi jich dej deset!"

Víkend v klášteře

logo2

Setkání jak pro ty, kteří hledají Boha nebo duchovní zaměření života, tak pro ty, kdo v Boha nevěří, je připraveno v klášteře na Hoře Matky Boží u Králík o víkendu 8.-10. dubna 2016. Účastníci budou mít příležitost pro tělesný i duchovní odpočinek na místě pokoje a v krásné přírodě, mohou využít nabídku společných aktivit, práce, rozhovorů či duchovní přednášky.

Nebude chybět možnost diskuse o svém životě, o svých problémech i radostech, a také prostor a čas na ztišení a rozjímání. Pro zájemce o historii i současnost poutního areálu bude připravena prohlídka s výkladem. Zahájení programu v pátek ve 20 hodin, ukončení v neděli obědem.Cena pobytu (ubytování a strava) je 700 Kč.

Kontakt: Hora Matky Boží u Králík, klášter, Kopeček 1, 561 669 Králíky,tel.603 198 318,   www.klasterkraliky.cz

Miluji církev a miluji ji také proto, že není dokonalá – pokud by totiž dokonalá byla, nemohl bych já být její součástí.
P. Janusz Lomzik