Babička seděla na pláži, kde si její vnouček ve slunečním kloubouku a župánku hrál s kyblíčkem a lopatkou a plácal bábovičky. Najednou se objevila obrovská vlna, která zalila pláž, a když vtekla zpět do moře, vzala vnoučka s sebou. Babička padla na kolena a začala se modlit:
„Ó, Bože, prosím, vrať mi mého vnoučka. Je to tak nevinné stvoření, tak sladký chlapec, tak báječné dítko.“
Jako zázrakem se přihnala další velká vlna a zanechala po sobě vnoučka přesně na původním místě, v župánku a s lopatičkou a kyblíčkem. Babička obrátila oči k nebesům, rozhodila rukama a řekla naštvaně:
„Měl klobouček…“

Víkend v klášteře

logo2

Setkání jak pro ty, kteří hledají Boha nebo duchovní zaměření života, tak pro ty, kdo v Boha nevěří, je připraveno v klášteře na Hoře Matky Boží u Králík o víkendu 8.-10. dubna 2016. Účastníci budou mít příležitost pro tělesný i duchovní odpočinek na místě pokoje a v krásné přírodě, mohou využít nabídku společných aktivit, práce, rozhovorů či duchovní přednášky.

Nebude chybět možnost diskuse o svém životě, o svých problémech i radostech, a také prostor a čas na ztišení a rozjímání. Pro zájemce o historii i současnost poutního areálu bude připravena prohlídka s výkladem. Zahájení programu v pátek ve 20 hodin, ukončení v neděli obědem.Cena pobytu (ubytování a strava) je 700 Kč.

Kontakt: Hora Matky Boží u Králík, klášter, Kopeček 1, 561 669 Králíky,tel.603 198 318,   www.klasterkraliky.cz

Právě když se obrátím ke Kristu a vydám mu svou osobnost, začínám teprve mít svou vlastní.