Stáli jednou v jakési frontě dva pánové. Když už to trvalo delší dobu, otočil se jeden na druhého a začal: – Víte, ta doba dneska je dost hrozná, pořád nějaké zločiny, teď ten terorismus, katastrofy... Nechtěl byste se o tom něco dozvědět? – Nechtěl. Chvíle ticha, pak druhý pokus: – A ta dnešní mládež, to je strašné, morálku to žádnou nemá, pořád jen ty diskotéky, alkohol, drogy, sex – nechtěl byste se dozvědět, proč to tak je a co s tím? – Nechtěl. Opět ticho. – A jestlipak víte, že existuje jedna stará kniha, která se jmenuje Bible, a tam je úplně všechno, co potřebujete pro život, jak přežít tuhle dobu, jak se zachránit; nechtěl byste se o tom něco dozvědět? – Nechtěl. Po rozpačitém tichu se první muž vzchopil k poslednímu pokusu: – A víte, že Hospodin slíbil, že nás zachrání a že nás nenechá padnout, že se o nás postará? Nechtěl byste se o tom něco dozvědět? – Nechtěl. Ale to už se dostali na řadu. Když pak odcházeli, zavolal druhý muž na prvního: – A teď vy, pane. Nechtěl byste se dozvědět, jak zní jedenácté přikázání? – No chtěl! – Mě neoblafneš!

Diecézní setkání katechetů

1 kralikyDne 17.9.2016 se na Hoře Matky Boží v Králíkách konala Diecézní pouť k bráně Božího milosrdenství a Diecézní setkání katechetů. Z naší farnosti se na setkání katechetů vypravila čtyřčlenná skupinka katechetek. Na dopoledním programu byla přednáška Dr. Pavly Hercikové, která poutavě a ze života mluvila o Milosrdenství v Boží výchově.

Po přednášce byla možnost projít si klášterní ambity, kde byl nachystán program pro dospělé i děti. Od 12 hodin začínal vlastní program pro katechety. Po společném občerstvení následovalo posezení v refektáři. Přítomen byl i otec biskup Jan Vokál, který předal děkovné dopisy katechetům učícím déle než 10 let. Z naší farnosti toto uznání osobně dostali Ludmila Šebrlová a Marie Tuháčková. Mnozí z katechetů se pak podělili o své zážitky z let, kdy vyučovali.

Ke společnému programu s ostatními poutníky jsme se připojili zhruba v půl třetí, kdy se již chystal průchod Svatou bránou. Celý program zakončila slavnostní poutní mše s otcem biskupem Janem.

(text a foto: Jana Kuťáková)

1 kraliky2 kraliky3 kraliky4 kraliky5 kraliky6 kraliky7 kraliky

Myslím si, že svět je dnes úplně převrácený a tolik utrpení je tu proto, že je tak velice málo lásky v domovech a v rodinném životě. Nemáme čas pro své děti, nemáme čas na sebe navzájem, není čas, abychom se těšili jeden z druhého.
Matka Tereza