Desetiletého neposedu poslala maminka do náboženství. Když se odpoledne vrátil, ptá se ho, co se naučil. Děcko vypráví:
„No, paní katechetka nám vyprávěla, jak Bůh vyslal Mojžíše za nepřátelské linie na záchrannou misi, která měla vyvést Izraelce z Egypta. Když se dostal k Rudému moři, nechal své ženisty udělat pontonový most a všechny dostal na druhou stranu. Potom vysílačkou požádal velitelství o leteckou podporu. Jejich bombardéry vyhodily most do vzduchu a mise byla splněna.“
„Počkej, tohle vám fakt říkala paní katechetka?“
„No, ne přesně. Ale kdybych ti to řekl tak, jak to říkala ona, nevěřila bys mi.“

Diecézní setkání katechetů

1 kralikyDne 17.9.2016 se na Hoře Matky Boží v Králíkách konala Diecézní pouť k bráně Božího milosrdenství a Diecézní setkání katechetů. Z naší farnosti se na setkání katechetů vypravila čtyřčlenná skupinka katechetek. Na dopoledním programu byla přednáška Dr. Pavly Hercikové, která poutavě a ze života mluvila o Milosrdenství v Boží výchově.

Po přednášce byla možnost projít si klášterní ambity, kde byl nachystán program pro dospělé i děti. Od 12 hodin začínal vlastní program pro katechety. Po společném občerstvení následovalo posezení v refektáři. Přítomen byl i otec biskup Jan Vokál, který předal děkovné dopisy katechetům učícím déle než 10 let. Z naší farnosti toto uznání osobně dostali Ludmila Šebrlová a Marie Tuháčková. Mnozí z katechetů se pak podělili o své zážitky z let, kdy vyučovali.

Ke společnému programu s ostatními poutníky jsme se připojili zhruba v půl třetí, kdy se již chystal průchod Svatou bránou. Celý program zakončila slavnostní poutní mše s otcem biskupem Janem.

(text a foto: Jana Kuťáková)

1 kraliky2 kraliky3 kraliky4 kraliky5 kraliky6 kraliky7 kraliky

Víra není počátek, ale konec všeho vědění.
Johann Wolfgang Goethe