Diecézní setkání katechetů

1 kralikyDne 17.9.2016 se na Hoře Matky Boží v Králíkách konala Diecézní pouť k bráně Božího milosrdenství a Diecézní setkání katechetů. Z naší farnosti se na setkání katechetů vypravila čtyřčlenná skupinka katechetek. Na dopoledním programu byla přednáška Dr. Pavly Hercikové, která poutavě a ze života mluvila o Milosrdenství v Boží výchově.

Po přednášce byla možnost projít si klášterní ambity, kde byl nachystán program pro dospělé i děti. Od 12 hodin začínal vlastní program pro katechety. Po společném občerstvení následovalo posezení v refektáři. Přítomen byl i otec biskup Jan Vokál, který předal děkovné dopisy katechetům učícím déle než 10 let. Z naší farnosti toto uznání osobně dostali Ludmila Šebrlová a Marie Tuháčková. Mnozí z katechetů se pak podělili o své zážitky z let, kdy vyučovali.

Ke společnému programu s ostatními poutníky jsme se připojili zhruba v půl třetí, kdy se již chystal průchod Svatou bránou. Celý program zakončila slavnostní poutní mše s otcem biskupem Janem.

(text a foto: Jana Kuťáková)

1 kraliky2 kraliky3 kraliky4 kraliky5 kraliky6 kraliky7 kraliky

Hnutí srdce není něco, na čem by se dalo ušetřit. Dávat, ze svého srdce, to je jako vyklenout most přes propast své samoty. A dáváš-li ze svého srdce, nestarej se komu. Budou ti totiž říkat: „Ten si to nezaslouží!“ Jako by šlo o nějaké zboží, kterého je škoda. Dokonce i člověk, který ti nemůže dát nic, o co bys stál, ti může posloužit tím, že dáváš ty jemu, neboť skrze něj tak sloužíš Bohu.
Antoine de Saint Exupery