Paní Hlavsová šla po náměstí a potkal jí kněz Opička: "Jak se máme, paní Hlavsová, neoddával jsem vás před dvěma lety?" "Ano, otče, byl jste to vy. Mám se dobře." "A co nějaké ratolesti, už máte?" "Ještě ne, otče." "Jedu příští týden na konferenci do Vatikánu, tak tam za vás zapálím svíci. "Děkuji mnohokrát, otče." Minulo několik let a potkali se znova. Kněz se ptá: "Dobrý den, paní Hlavsová. Tak co, jak se vede?" "Ale, docela to ujde, otče." "A co dětičky, už nějaké máte?" "Ano, otče. Mám dvoje dvojčata a k tomu čtyři další. Dohromady osm." "To je báječné. A co váš pan manžel?" "Včera jel do Vatikánu, sfouknout tu pitomou svíci!"

Diecézní setkání katechetů

1 kralikyDne 17.9.2016 se na Hoře Matky Boží v Králíkách konala Diecézní pouť k bráně Božího milosrdenství a Diecézní setkání katechetů. Z naší farnosti se na setkání katechetů vypravila čtyřčlenná skupinka katechetek. Na dopoledním programu byla přednáška Dr. Pavly Hercikové, která poutavě a ze života mluvila o Milosrdenství v Boží výchově.

Po přednášce byla možnost projít si klášterní ambity, kde byl nachystán program pro dospělé i děti. Od 12 hodin začínal vlastní program pro katechety. Po společném občerstvení následovalo posezení v refektáři. Přítomen byl i otec biskup Jan Vokál, který předal děkovné dopisy katechetům učícím déle než 10 let. Z naší farnosti toto uznání osobně dostali Ludmila Šebrlová a Marie Tuháčková. Mnozí z katechetů se pak podělili o své zážitky z let, kdy vyučovali.

Ke společnému programu s ostatními poutníky jsme se připojili zhruba v půl třetí, kdy se již chystal průchod Svatou bránou. Celý program zakončila slavnostní poutní mše s otcem biskupem Janem.

(text a foto: Jana Kuťáková)

1 kraliky2 kraliky3 kraliky4 kraliky5 kraliky6 kraliky7 kraliky

V životě nevěř tomu, kdo tě klame, ale nezklam toho, kdo ti věří.
N. N.