Na jaltskou konferenci přišel i Bůh. Usadili ho na nejlepší místo v sále. Postupně přicházeli další účastníci. Přišel Churchill. Bůh se postavil a podal mu ruku. Stejně přivítal i Roosevelta. Když však přišel Stalin, podal mu ruku vsedě. Stalin se urazil:
– Proč jste se nepostavil, Otče, když jste mě zdravil?
– Jožko můj, myslíš, že tě neznám? Ja se postavím a ty si hned sedneš na moje místo!

Diecézní setkání katechetů

1 kralikyDne 17.9.2016 se na Hoře Matky Boží v Králíkách konala Diecézní pouť k bráně Božího milosrdenství a Diecézní setkání katechetů. Z naší farnosti se na setkání katechetů vypravila čtyřčlenná skupinka katechetek. Na dopoledním programu byla přednáška Dr. Pavly Hercikové, která poutavě a ze života mluvila o Milosrdenství v Boží výchově.

Po přednášce byla možnost projít si klášterní ambity, kde byl nachystán program pro dospělé i děti. Od 12 hodin začínal vlastní program pro katechety. Po společném občerstvení následovalo posezení v refektáři. Přítomen byl i otec biskup Jan Vokál, který předal děkovné dopisy katechetům učícím déle než 10 let. Z naší farnosti toto uznání osobně dostali Ludmila Šebrlová a Marie Tuháčková. Mnozí z katechetů se pak podělili o své zážitky z let, kdy vyučovali.

Ke společnému programu s ostatními poutníky jsme se připojili zhruba v půl třetí, kdy se již chystal průchod Svatou bránou. Celý program zakončila slavnostní poutní mše s otcem biskupem Janem.

(text a foto: Jana Kuťáková)

1 kraliky2 kraliky3 kraliky4 kraliky5 kraliky6 kraliky7 kraliky

Člověk má mířit dál, než kam sahá vzpažená ruka. Od čeho by bylo nebe...
Robert Browning