Po důkladné prohlídce pravil gynekolog: "Tak, milá paní, až se dnes vrátí Váš manžel domů..." "Nejsem vdaná," přeruší ho pacientka. "No tak až se setkáte s Vaším snoubencem..." "Nejsem zasnoubena." "Tak tedy řekněte svému příteli, že..." "Nemám a nikdy jsem neměla žádného přítele..." Na to se lékař zamyslel, poodešel k oknu a dlouho se mlčky díval ven na oblohu. "Pane doktore, proč vyhlížíte tak dlouho z okna?" neudržela pacientka svou zvědavost. "Protože naposledy, když se stalo něco podobného, tak vyšla hvězda na východě..."

Neschovávejme kříž/e III

1k 1V návaznosti na předchozí díl si dovoluji vložit fotogalerii (níže) z dnešního nedělního rána. Na pilíři směrem na Sázavu byl instalován litinový kříž s korpusem Krista. Tato obnovená památka povstala takřka z ničeho. Z nepatrného kamene, který zůstal na okraji pole a naštěstí nebyl žádným činorodým sběratelem odvezen na zahrádku... A tak díky pečlivé restaurátorské práci manželů Špatenkových se mohl kříž znovu objevit...

1k 12k3k4k5k6k7k8k9k10k

Když jsem zůstával mimo církev a díval se dovnitř, nacházel jsem mnohé, co jsem mohl kritizovat. Jakmile jsem však do církve vstoupil naplno, uvědomil jsem si, jak obtížné je udržovat něco, co by se podobalo novozákonní vizi církve. Teď, když k neúspěchům církve sám přispívám, mám pro ně mnohem větší pochopení.
Philip Yancey, z knihy: Proč se obtěžovat s církví?