Chirurg, konstruktér a politik se hádají, jaká je první zmíněná profese v Bibli.
"Myslím, že lékařská profese byla zmíněna jako první," prohlásí chirurg. "Bůh stvořil Evu z Adamova žebra."
"Kdepak, první byla strojařina," opáčí konstruktér. "Jen si představte, co to bylo za práci, stvořit věci z chaosu."
"Ale vůbec ne," triumfuje politik. "Kdo si myslíte, že stvořil chaos?"

Neschovávejme kříž/e III

1k 1V návaznosti na předchozí díl si dovoluji vložit fotogalerii (níže) z dnešního nedělního rána. Na pilíři směrem na Sázavu byl instalován litinový kříž s korpusem Krista. Tato obnovená památka povstala takřka z ničeho. Z nepatrného kamene, který zůstal na okraji pole a naštěstí nebyl žádným činorodým sběratelem odvezen na zahrádku... A tak díky pečlivé restaurátorské práci manželů Špatenkových se mohl kříž znovu objevit...

1k 12k3k4k5k6k7k8k9k10k

Jsme-li příliš spojeni se zemí, může to narušit naše spojení s nebem.
Z knihy "Slova života 2006"