Jeden ateista takhle rybařil na jednom skotském jezeře, když najednou jeho člun napadla lochnesská příšera. Jedna rána ocasem a chlápek i s člunem vylétl deset metrů do vzduchu. Příšera otevřela tlamu, aby ho chytla. On v úděsu zařval:
„Ach, Bože, pomoz mi!“
Vtom se všechno zastavilo, chlápek visí jen tak ve vzduchu, a z nebe se ozve hromový hlas:
„Myslel jsem, že ve mne nevěříš!“
„Ale no tak, Bože, nech toho. Před dvěma minutami jsem nevěřil ani na lochnesskou příšeru!“

KAZATELNA ŽIVOT

kuffaPřed nedávnem jsme byli na přednášce slovenského kněze Mariána Kuffy ve Vysokém Mýtě. O této přednášce jsme se s rodinou dozvěděli náhodou. Byli jsme o prázdninách na cestách a abychom stihli po výjezdu z LA program celého dne, tak jsme se zúčastnili při cestě jedné ranní bohoslužby, která se koná dříve než v Lanškrouně. A tato byla ve Vysokém Mýtě v 8:30 hod.  Úžasný kostel a příjemní lidé a zrovna jsme trefili i pouť -  sv. Vavřince. Odnesli jsme si nějaké tištěné informace,  později jsme je někam zasunuli. A jednoho "krásného" dne na nás ta jedna informace vyskočila zčistajasna za pět minut dvanáct - přednáška P. Kuffy ve Vysokém Mýtě! "Cože ? Dnes?" A už se jelo.....

Kostel natřískán, dva velké monitory po obou stranách lodi, lidi pozorně naslouchali, bylo znát, jak je přednáška zajímá... A otec Marian mluvil svým nezaměnitelným stylem. Přibližoval některé zážitky, podbarvil to svérázným humorem, do vyprávění vkládal příměry a poučení ke kterým se obloukem vždy po čase vracel. Kladl vedle sebe náročnost evangelia, ale i vnitřní zodpovědnost každého člověka. Bylo vidět, že skutky tělesného i duchovního milosrdenství zkrátka žije a touží něco předat i druhým. Přednáška skončila, bylo znát, že otec Marian by byl ochoten mluvit i dále :) Kdo tam byl, rozhodně se nenudil, přednáška byla rozhodně záživná a inspirující. V souvislosti s toutou vzpomínkou bych rád upozornil na útlou knihu patřící mezi novinky a na trhu je už několik měsíců. Nese název Kazatelna Život. Sehnat se dá v knihkupectvích a nebo nejblíže zde v Lanškrouně v obchůdku Angelos pod farou. Dovolil bych si vložit anotaci:

-------------------------

Anotace

Příběhy o církvi, o lásce, manželství a rodině, o pokoře a pýše, o životě na faře v Žakovce.
"Pán Bůh nás nebude soudit za to, co jsme nemohli udělat. Ale za to, co jsme mohli, a neudělali jsme."

V duchu neobyčejné velkorysosti se nese text otce Mariána Kuffy, inspirovaného pastýřem, který jde za zbloudilou ovcí kamkoli, jen aby ji dovedl zpátky. Jde do veřejného domu mluvit s prostitutkami, otevře nové a lepší obzory dezorientovaným mladým lidem, jede si v noci pro mnohokrát zbloudivšího bezdomovce, který mu potolikáté volá odkudsi z telefonní budky, osloví s nabídkou pomoci i mafiána, postará se o umírající lidské trosky. “Pro mě je zajímavá každá nesmrtelná duše,” říká. Hříšníkům vrací důvěru v Boží milosrdenství, věřícím pak připomíná, že hříšníci opustili církev právě proto, že křesťané nežijí, jak by měli. Vyzývá křesťany především k opravdové pokoře před Bohem a k nesobecké lásce. Naléhavě věřícím doporučuje, aby se nad nikoho nepovyšovali a nepomlouvali druhé, ale raději se za ně modlili a prokazovali jim dobro.

ZDROJ: https://www.kosmas.cz/knihy/212890/kazatelna-zivot/

Kdo není milován, je sám i uprostřed davu.
George Sandová