Vysoce vážený pane prezidente,

Obracím se na Vás s prosbou o zproštění povinné vojenské služby vzhledem k obtížné rodinné situaci, ve které se nalézám:
Mám 24 let a oženil jsem se s vdovou ve věku 44 let. Má manželka má dceru ve věku 25 let; shodou okolností se stalo, že s touto dcerou mé manželky se oženil můj otec, čímž se stal mým zetěm, neboť si vzal mou dceru. V této souvislosti je má dcera zároveň i mou macechou.
Mé manželce a mně se v lednu narodil syn; toto dítě je bratrem manželky mého otce, tedy jeho švagrem. Zároveň, jakožto bratr mé macechy, je i mým strýcem, to znamená, že můj syn je mým strýcem.
Manželka mého otce, tedy má dcera, porodila na Velikonoce chlapce, který je zároveň mým bratrem, neboť je synem mého otce, a zároveň i vnukem, protože je synem dcery mé manželky.
Jsem tudíž bratrem svého vnuka, a vzhledem k tomu, že jsem manželem tchyně otce tohoto dítěte, jsem tedy v postavení otce svého otce a zároveň i bratrem jeho syna. Jsem tedy sám sobě dědečkem.
Z těchto důvodů Vás, vážený pane prezidente, prosím o zproštění vojenské služby, neboť, jak známo, zákon nedovoluje povolávat do armády zároveň dědečka, otce i syna z jedné rodiny.

Věřím, pane prezidente, že projevíte pochopení pro mou situaci.

KAZATELNA ŽIVOT

kuffaPřed nedávnem jsme byli na přednášce slovenského kněze Mariána Kuffy ve Vysokém Mýtě. O této přednášce jsme se s rodinou dozvěděli náhodou. Byli jsme o prázdninách na cestách a abychom stihli po výjezdu z LA program celého dne, tak jsme se zúčastnili při cestě jedné ranní bohoslužby, která se koná dříve než v Lanškrouně. A tato byla ve Vysokém Mýtě v 8:30 hod.  Úžasný kostel a příjemní lidé a zrovna jsme trefili i pouť -  sv. Vavřince. Odnesli jsme si nějaké tištěné informace,  později jsme je někam zasunuli. A jednoho "krásného" dne na nás ta jedna informace vyskočila zčistajasna za pět minut dvanáct - přednáška P. Kuffy ve Vysokém Mýtě! "Cože ? Dnes?" A už se jelo.....

Kostel natřískán, dva velké monitory po obou stranách lodi, lidi pozorně naslouchali, bylo znát, jak je přednáška zajímá... A otec Marian mluvil svým nezaměnitelným stylem. Přibližoval některé zážitky, podbarvil to svérázným humorem, do vyprávění vkládal příměry a poučení ke kterým se obloukem vždy po čase vracel. Kladl vedle sebe náročnost evangelia, ale i vnitřní zodpovědnost každého člověka. Bylo vidět, že skutky tělesného i duchovního milosrdenství zkrátka žije a touží něco předat i druhým. Přednáška skončila, bylo znát, že otec Marian by byl ochoten mluvit i dále :) Kdo tam byl, rozhodně se nenudil, přednáška byla rozhodně záživná a inspirující. V souvislosti s toutou vzpomínkou bych rád upozornil na útlou knihu patřící mezi novinky a na trhu je už několik měsíců. Nese název Kazatelna Život. Sehnat se dá v knihkupectvích a nebo nejblíže zde v Lanškrouně v obchůdku Angelos pod farou. Dovolil bych si vložit anotaci:

-------------------------

Anotace

Příběhy o církvi, o lásce, manželství a rodině, o pokoře a pýše, o životě na faře v Žakovce.
"Pán Bůh nás nebude soudit za to, co jsme nemohli udělat. Ale za to, co jsme mohli, a neudělali jsme."

V duchu neobyčejné velkorysosti se nese text otce Mariána Kuffy, inspirovaného pastýřem, který jde za zbloudilou ovcí kamkoli, jen aby ji dovedl zpátky. Jde do veřejného domu mluvit s prostitutkami, otevře nové a lepší obzory dezorientovaným mladým lidem, jede si v noci pro mnohokrát zbloudivšího bezdomovce, který mu potolikáté volá odkudsi z telefonní budky, osloví s nabídkou pomoci i mafiána, postará se o umírající lidské trosky. “Pro mě je zajímavá každá nesmrtelná duše,” říká. Hříšníkům vrací důvěru v Boží milosrdenství, věřícím pak připomíná, že hříšníci opustili církev právě proto, že křesťané nežijí, jak by měli. Vyzývá křesťany především k opravdové pokoře před Bohem a k nesobecké lásce. Naléhavě věřícím doporučuje, aby se nad nikoho nepovyšovali a nepomlouvali druhé, ale raději se za ně modlili a prokazovali jim dobro.

ZDROJ: https://www.kosmas.cz/knihy/212890/kazatelna-zivot/

Jsme-li příliš spojeni se zemí, může to narušit naše spojení s nebem.
Z knihy "Slova života 2006"