Porodní babka, která zaslouženě odrodila stovky dětí, přijde do nebe a svatý Petr ji přemlouvá: "Tys byla taková starostlivá a dobrá. Zůstaň ještě na zemi a pomáhej ženám v bolesti stejně tak jako dosud, jen ty to umíš tak dobře."
Porodní babka nato odpoví: "Víš, svatý Petře, nemohu se již více dívat, jak ženy trpí a otcové dětí si mezitím užívají."
"To není problém, zařídím to, aby při každém tvém porodu otcové dětí trpěli stejně jako rodičky."
Tak se babka vrátí nazpět a hned ji volají k porodu. Žena se svíjí v bolestech na posteli a manžel sedí u okna, chlastá pivo a příšerně se chechtá.
"Vas nic neboli?" ptá se babka.
"Ne, mě ne, ale podívejte se ven z okna na toho kominíka. Svíjí se na té střeše, jako kdyby byl v posledním tažení!"

Max Kašparů

kasparu max ikona PHMProfesora Maxe Kašparů, vzdělaného renesančního člověka, psychiatra, pedagoga, esperantistu není potřebné snad ani představovat. Před více než rokem se stal dokonce řeckokatolickým knězem a mezi jeho poslední knihy patří titul: O zemi beze studu (2015)  A co považuje za důležité? Například budovat šestistěn, protože jedině tak nevyhoříme... K poslechu zde. https://www.youtube.com/watch?v=M3KytsbBNi8

Lze věřit na bohy s takovými věřícími?
Gabriel Laub