Desetiletého neposedu poslala maminka do náboženství. Když se odpoledne vrátil, ptá se ho, co se naučil. Děcko vypráví:
„No, paní katechetka nám vyprávěla, jak Bůh vyslal Mojžíše za nepřátelské linie na záchrannou misi, která měla vyvést Izraelce z Egypta. Když se dostal k Rudému moři, nechal své ženisty udělat pontonový most a všechny dostal na druhou stranu. Potom vysílačkou požádal velitelství o leteckou podporu. Jejich bombardéry vyhodily most do vzduchu a mise byla splněna.“
„Počkej, tohle vám fakt říkala paní katechetka?“
„No, ne přesně. Ale kdybych ti to řekl tak, jak to říkala ona, nevěřila bys mi.“

Max Kašparů

kasparu max ikona PHMProfesora Maxe Kašparů, vzdělaného renesančního člověka, psychiatra, pedagoga, esperantistu není potřebné snad ani představovat. Před více než rokem se stal dokonce řeckokatolickým knězem a mezi jeho poslední knihy patří titul: O zemi beze studu (2015)  A co považuje za důležité? Například budovat šestistěn, protože jedině tak nevyhoříme... K poslechu zde. https://www.youtube.com/watch?v=M3KytsbBNi8

Bůh nestvořil ženu z mužovy paty, aby mu byla otrokyní,
ani z jeho hlavy, aby mu vládla,
nýbrž ze žebra, aby byla jeho srdci blízká.

Talmud