Jedni rodiče poprosili pana faráře, aby dětem na náboženství řekl něco o manželství. Připravil si tedy pečlivě své vyučování, vstoupil do učebny a začal otázkou: "Hoši a děvčata, přišel jsem k vám dnes ráno, abych si s vámi povídal o manželství. Ale než začnu, může mi někdo z vás říci, co o manželství řekl Ježíš?" Po chvilce mlčení se přihlásil Pepíček. Když ho kněz vyvolal, hrdě odpověděl: "Ježíš řekl: Otče, odpusť jim, neboť nevědí co činí."

Max Kašparů

kasparu max ikona PHMProfesora Maxe Kašparů, vzdělaného renesančního člověka, psychiatra, pedagoga, esperantistu není potřebné snad ani představovat. Před více než rokem se stal dokonce řeckokatolickým knězem a mezi jeho poslední knihy patří titul: O zemi beze studu (2015)  A co považuje za důležité? Například budovat šestistěn, protože jedině tak nevyhoříme... K poslechu zde. https://www.youtube.com/watch?v=M3KytsbBNi8

Věz, že když vstupuješ do chrámu, Bůh tě nesoudí, nýbrž přijímá.
Antoine de Saint Exupery