Desetiletého neposedu poslala maminka do náboženství. Když se odpoledne vrátil, ptá se ho, co se naučil. Děcko vypráví:
„No, paní katechetka nám vyprávěla, jak Bůh vyslal Mojžíše za nepřátelské linie na záchrannou misi, která měla vyvést Izraelce z Egypta. Když se dostal k Rudému moři, nechal své ženisty udělat pontonový most a všechny dostal na druhou stranu. Potom vysílačkou požádal velitelství o leteckou podporu. Jejich bombardéry vyhodily most do vzduchu a mise byla splněna.“
„Počkej, tohle vám fakt říkala paní katechetka?“
„No, ne přesně. Ale kdybych ti to řekl tak, jak to říkala ona, nevěřila bys mi.“

POUŤ NA MARIÁNSKOU HORU

4Dne 13. května 2017 pořádala lanškrounská farnost pouť na Mariánskou Horu. Počasí bylo velmi proměnlivé s přeháňkami a přesto někteří dorazili na kole nebo i pěšky a nenechali se odradit. Mše svatá začínala v 15.00 hodin a po jejím skončení byly mariánské litanie. O hudební doprovod se postarala Iva Skalická a v průběhu mše vzpomenul P. Josef  Roušar 100 let od Fatimského zjevení. Zmínil, že se občas objevují s tímto výročím zprávy podněcující spíše strach, ale  křesťané by měli žít z radosti, naděje a slov Krista - NEBOJTE SE a důvěře v Boží lásku. V závěru poděkoval Jan Šebrle otci Josefu Roušarovi a  maminkám popřál k jejich nedělnímu svátku. Po skončení mše, které se účastnilo cca 60 lidí, bylo venku společné neformální setkání, ke kterému počasí vysloveně přálo. Celé setkání se vydařilo a  velký dík patří především organizátorům celé akce, manželům Šebrlovým. Fotografie ze setkání jsou k dispozici níže. (foto: Jana Kuťáková)

Je chybou nevěřit ničemu i věrit všemu.
Walther von der Vegelweide