POUŤ NA MARIÁNSKOU HORU

4Dne 13. května 2017 pořádala lanškrounská farnost pouť na Mariánskou Horu. Počasí bylo velmi proměnlivé s přeháňkami a přesto někteří dorazili na kole nebo i pěšky a nenechali se odradit. Mše svatá začínala v 15.00 hodin a po jejím skončení byly mariánské litanie. O hudební doprovod se postarala Iva Skalická a v průběhu mše vzpomenul P. Josef  Roušar 100 let od Fatimského zjevení. Zmínil, že se občas objevují s tímto výročím zprávy podněcující spíše strach, ale  křesťané by měli žít z radosti, naděje a slov Krista - NEBOJTE SE a důvěře v Boží lásku. V závěru poděkoval Jan Šebrle otci Josefu Roušarovi a  maminkám popřál k jejich nedělnímu svátku. Po skončení mše, které se účastnilo cca 60 lidí, bylo venku společné neformální setkání, ke kterému počasí vysloveně přálo. Celé setkání se vydařilo a  velký dík patří především organizátorům celé akce, manželům Šebrlovým. Fotografie ze setkání jsou k dispozici níže. (foto: Jana Kuťáková)

Je chybou nevěřit ničemu i věrit všemu.
Walther von der Vegelweide