Dvě řádové sestry jedou autem a dojde jim benzín. Auto škytne a zastaví, sestry vystoupí a v dáli uvidí benzínovou pumpu. Dojdou tam a prosí pumpaře, jestli by jim nenatočil trochu benzínu, aby dojely k pumpě a mohly natankovat. "Ale beze všeho, sestry" povídá pumpař, "máte kanystr?" "Nemáme. Nemohl byste nám prosím nějaký půjčit?" ptají se sestry. "Zkusím něco najít" povídá pumpař. Za chvíli se vrátí a říká: "Sestry, víte, je mi to nepříjemné, ale, no, mám tu jen starý nočník. Jestli Vám to nebude vadit, tak Vám ho půjčím." "Ale nevadí, to je v pořádku." Pumpař tedy natočil trochu benzínu do nočníku, sestry poděkovaly a vracejí se ke svému autu. Přijdou k autu a nalévají benzín z nočníku do nádrže. Jede kolem náklaďák, řidič zastaví, vykloní se z okénka, vytřeští oči na sestry, jak nalévají nočník do nádrže a povídá: "Teda sestry, vaši víru bych chtěl mít!"

POUŤ NA MARIÁNSKOU HORU

4Dne 13. května 2017 pořádala lanškrounská farnost pouť na Mariánskou Horu. Počasí bylo velmi proměnlivé s přeháňkami a přesto někteří dorazili na kole nebo i pěšky a nenechali se odradit. Mše svatá začínala v 15.00 hodin a po jejím skončení byly mariánské litanie. O hudební doprovod se postarala Iva Skalická a v průběhu mše vzpomenul P. Josef  Roušar 100 let od Fatimského zjevení. Zmínil, že se občas objevují s tímto výročím zprávy podněcující spíše strach, ale  křesťané by měli žít z radosti, naděje a slov Krista - NEBOJTE SE a důvěře v Boží lásku. V závěru poděkoval Jan Šebrle otci Josefu Roušarovi a  maminkám popřál k jejich nedělnímu svátku. Po skončení mše, které se účastnilo cca 60 lidí, bylo venku společné neformální setkání, ke kterému počasí vysloveně přálo. Celé setkání se vydařilo a  velký dík patří především organizátorům celé akce, manželům Šebrlovým. Fotografie ze setkání jsou k dispozici níže. (foto: Jana Kuťáková)

Ctnosti, které nás mohou šťastně převést z dočasnosti do věčnosti, jsou pokora a láska.
Sv. Jan Bosco