Porodní babka, která zaslouženě odrodila stovky dětí, přijde do nebe a svatý Petr ji přemlouvá: "Tys byla taková starostlivá a dobrá. Zůstaň ještě na zemi a pomáhej ženám v bolesti stejně tak jako dosud, jen ty to umíš tak dobře."
Porodní babka nato odpoví: "Víš, svatý Petře, nemohu se již více dívat, jak ženy trpí a otcové dětí si mezitím užívají."
"To není problém, zařídím to, aby při každém tvém porodu otcové dětí trpěli stejně jako rodičky."
Tak se babka vrátí nazpět a hned ji volají k porodu. Žena se svíjí v bolestech na posteli a manžel sedí u okna, chlastá pivo a příšerně se chechtá.
"Vas nic neboli?" ptá se babka.
"Ne, mě ne, ale podívejte se ven z okna na toho kominíka. Svíjí se na té střeše, jako kdyby byl v posledním tažení!"

POUŤ NA MARIÁNSKOU HORU

4Dne 13. května 2017 pořádala lanškrounská farnost pouť na Mariánskou Horu. Počasí bylo velmi proměnlivé s přeháňkami a přesto někteří dorazili na kole nebo i pěšky a nenechali se odradit. Mše svatá začínala v 15.00 hodin a po jejím skončení byly mariánské litanie. O hudební doprovod se postarala Iva Skalická a v průběhu mše vzpomenul P. Josef  Roušar 100 let od Fatimského zjevení. Zmínil, že se občas objevují s tímto výročím zprávy podněcující spíše strach, ale  křesťané by měli žít z radosti, naděje a slov Krista - NEBOJTE SE a důvěře v Boží lásku. V závěru poděkoval Jan Šebrle otci Josefu Roušarovi a  maminkám popřál k jejich nedělnímu svátku. Po skončení mše, které se účastnilo cca 60 lidí, bylo venku společné neformální setkání, ke kterému počasí vysloveně přálo. Celé setkání se vydařilo a  velký dík patří především organizátorům celé akce, manželům Šebrlovým. Fotografie ze setkání jsou k dispozici níže. (foto: Jana Kuťáková)

Držíte-li krok s Bohem, nebudete se muset podřizovat rytmu světa.
Z knihy "Slova života 2006"