Jde misionář Grónskem a potká dva Eskymáky, ani táhnou uloveného tuleně od moře. Dívá se, jak se s ním pachtí, pak mu to nedá a zeptá se jich:
„Poslyšte, proč toho tuleně táhnete za nohy? Vždyť vám to jde proti srsti strašně špatně. Zkuste ho vzít za hlavu, po srsti vám to půjde lépe.“
Eskymáci ho poslechnou a vezmou tuleně za hlavu. Táhnou, táhnou, po chvíli se jeden z nich otočí na druhého a říká:
„Poslyš, ten misionář asi vážně bude chytrej člověk. Ono nám to jde opravdu mnohem líp.“
„Líp?!“ vyprskne druhý. „Vždyť se podívej – vracíme se k moři!“

Noc kostelů

9Noc kostelů byla u sv. Václava zahájena vystoupením žáků ZUŠ. Po přestávce se zapojila mládež z farnosti a seznámila přítomné s pobytem na Světovém setkáním mládeže v polském Krakově, kterého se zúčastnilo z Lanškrouna 22 mladých lidí. Níže je několik fotografií, které asi nejlépe ilustrují atmosféru setkání.

Ctnosti, které nás mohou šťastně převést z dočasnosti do věčnosti, jsou pokora a láska.
Sv. Jan Bosco