Kolik podivných křesťanů je třeba pro výměnu jedné žárovky ?
200!!! 100 jich sedí v církvi a modlí se dlouhé modlitby, aby se znovu objevilo světlo, 10 jich stojí na rozích ulic a přesvědčují kolemjdoucí, že pokud jim neuvěří, jejich žárovky zhasnou také, 5 se pokouší vymítat démona temnoty z prasklé žárovky, 10 jich tvrdí, že se za žárovku modlili a že navzdory svým pocitům věří, že žárovka svítí, 74 se jich snaží přesvědčit prasklou žárovku aby veřejně "uznala" své hříchy, aby ji Pán zase vrátil její světlo, a 1 zákonický idiot říká žárovce, že pokud chce být spasena, musí platit pravidelně desátky, nevynechávat bohoslužby a každý den vyprávět lidem: "Dříve jsem žila v temnotě, ale nyní jsem našla světlo". Pokud to všechno bude věrně dělat, dá-li Pán, světlo se jí vrátí (je ale možné že ji Hospodin jen vystavuje zkoušce - pak by mohla žárovka zůstat ve temnotě až na věky).

Příběhy, které nikdy neumírají...

holubiceNěkolik poutavých příběhů, které by rozhodně neměly zapadnout... Pro přímé stažení ve formátu pdf. zde: is.cuni.cz/webapps/zzp/download/140055324  Takové a podobné příběhy se stávají stálou výzvou  do současné doby a ukázkou toho, že víra není jen věc přesvědčení, názoru, ale cesta odvahy a sebezapření. /Milan Beran, František Fráňa, Jan Franc, Martin Holík, Josef Hořák, Radomil Kaláb, Jan Kofroň, Stanislav Krátký, Jiří Krpálek, Eduard Krumpole, Jirí Maria Kvapil, Vojtěch Mičan, Václav Netuka, Ivan Synek, Jozef Šik, Ivan Vitula/

P. STANISLAV KRÁTKÝ

kratky

MONS. JOSEF ŠIK

sik

Víra zahrnuje mnoho pravd, které si zdánlivě odporují… Víra ovšem říká něco, co neříkají smysly, netvrdí však opak toho, co ony vnímají; je nad nimi, ne proti nim.
Blaise Pascal