Untitled-2

Římskokatolická farnost - děkanství Lanškroun

303.jpg
207.jpg
313.jpg

Misal.cz

obrazekBlíží se Velikonoce a na doporučení P. Zbigniewa je vhodné na období Svatého týdne a Velikonoc využít například mobilní liturgickou aplikaci Misál. Podrobnosti k tomuto a další užitečné odkazy a informace lze nalézt zde: http://www.liturgie.cz/ke-stazeni   ... >>>

Vzhledem k situaci, která je, se společenství Církve posouvá na přechodnou dobu více od oltáře a chrámů do prostoru rodin a domácích "stolů" a "krbů".  Věřící se tak mohou naučit prožívat svou víru v odloučenosti od tradičních forem i širšího společenství. Dává to ale každému jednotlivci i možnost objevovat úhly vztahů na které nebyli dosud uvyklí. Duchovní liturgický komfort je nahrazen osobní odpovědností a aktivitou. Není to nic nového. Byla dlouhá období v dějinách Církve, kdy určitá území byla na dlouho opuštěna a církevní správa neexistovala a přesto zde křesťané žili. A mnohdy byla i období, která byla trpká a nelehká a právě v takových obdobích se ukazovala skutečná vazba na Toho, který daroval život každému z nás...

Blížící se velikonoční doba hlouběji přibližuje mystérium oběti Ježíše Krista a možná by člověk měl právě v této "koronavirové době" prohloubit svou pokoru, nově nalézat kolena na kterých se klečí a víru, která dává životu smysl. Mluví se nyní často o seniorech, jak jsou ohroženi a jak umírají... Dovolím si tedy předložit pár povzbudivých a nadějných slov a vzpomínek od skvělého 97 letého seniora P. Holoty :) - příjemný poslech: https://www.youtube.com/watch?v=IPA5GNzMUtM&feature=youtu.be&fbclid=IwAR19TpHD-B0WFTF-Np4rJWA_gc_KPBADl9hlrnUfJD3V4OPcXtJRt_0t-TM

 

https://www.katyd.cz/clanky/ziju-pritomnym-okamzikem.html

 

8k

     Co nás čeká

Projekt čtvercování

Každé pondělí dopoledne od 9 hod. bude ve farní klubovně probíhat

PROJEKT ČTVERCOVÁNÍ - neboli uháčkuj nebo upleť čtverce na výrobu dek do Afriky

Srdečně zveme na tato setkání

Bližší informace poskytne p. Šebrlová

Citáty k zamyšlení

Možná, že jeden z důvodů, proč Bůh pozdržuje odpověď na naše modlitby, je, že ví, že mnohem víc než jeho odpověd potřebujeme jeho blízkost.
B. Patterson