Muž a žena se srazí v autech. Bouračka je ošklivá. Obe jejich auta jsou úplně na maděru, ale ani jednomu z nich se nic nestalo... Když se vysoukali z aut, povídá žena muži: "Tak vy jste muž, to je zajímavé. Já jsem žena. Hmm, podívejte na naše auta! Nic z nich nezbylo, ale my jsme zranění nebyli. To musí být znamení od Boha. Měli jsme se setkat, stát se přáteli a žít spolu až do smrti. Muž přitakal: "To jo, to muselo být určitě znamení od Boha!" Žena pokračovala: "A podívejte se na tohle, další zázrak. Moje auto je totálně na mraky, ale tahle láhev vína je naprosto v pořádku. Bůh si určitě přeje, aby jsme toto víno vypili a oslavili tím naše štěstí." Potom podala láhev muži. Ten souhlasně přikývl, otevřel láhev a polovinu vypil. Pak ji podal zpět žene. Ta vzala láhev, zavřela ji a vrátila muži do rukou. Ten se jí zeptal: "Vy nebudete?" Načež mu odpověděla: "Ne. Jen počkám na policii."

Světlo - naděje

svíce u křížeeSvětlo nám ukazuje cestu, přináší naději a jistotu, že náš život má smysl. Zbavuje nás beznaděje a strachu a přináší poselství o dobrém a spravedlivém Bohu. Blíží se krásné svátky, svátky vánoční, které lidé na světě vždy a za jakékoli situace prožívali radostně v lásce a přátelství. Kéž tato svíce co právě hoří u paty kříže u kostela sv. Václava je symbolem naděje a stejně tak každá svíce, kterou zapalíme v těchto dnech.

Kéž nám nejenom toto pomůže povznést se nad současnou dobu v které chodíme zahaleni jako mumie, šedivé mraky plní oblohu, média nás zahlcují různorodými informacemi a nejistota je na denním pořádku. Vydatný přísun vitamínu C a D či jakákoli vakcína nás nikdy nezachraní, zachrání nás jedině to, pokud ze svého života učiníme něco krásného a smysluplného a budeme nadějnými a vytrvalými poutníky na cestě životem. Na Cestě, na které nejsme sami. Světlo nám ukazuje trvanlivost naděje. V Janově evangeliu čteme: „To světlo ve tmě svítí a tma je nepohltila.“

svíce u křížee

Kdybych už byl jednou nohou v nebi a bylo mi řečeno, abych šel znovu na zem, abych obrátil byť jen jednoho hříšníka, vrátil bych se.
Sv. Jan Maria Vianney