Untitled-2

Římskokatolická farnost - děkanství Lanškroun

185.jpg
216.jpg
243.jpg

Přihlášení

katyd

katolik

ebreviar

biblenet

radiovaticana

vira

ikonka proglas

ikonka tvnoe

Pro zasmání

Nejčastější poslední věty před smrtí

- A teď mě vyfoť na té skále
- Zprava dobrý!
- Pust mě k tomu, já tomu rozumím.
- Zbijme ho, vzdyť je sám.
- Klídek chlapi, to je nulák.
- Neboj, není nabitá.
- Hoď mi sem to kladivo!
- Divné, cítim plyn, rozsviť!
- Ty, že jsi mafián? Nevěřím!
- Pejsku, pojď sem!
- OK trenére, v příštím kole ho knokautuju.
- Drahá, nechceš řídit?
- Brzdy jsou hotové, jdu je vyzkoušet.
- Mohla byste mi přidat té vynikající houbové omáčky?
- Ti chlapi z rozvědky nestojí za nic. Žádné miny tu nejsou.
- Hele, užovka!
- Tady je silný led, to přejdeme.

Kněží v době koronavirové

robbenes1V době koronavirové krize se někteří kněží díky útlumu farního života zapojili do různých aktivit. Někteří začali aktivně pomáhat potřebným na nemocničních odděleních a z jiných se stali moderátoři, ačkoli to nikdy nečekali. Z těch prvních bych vybral otce P. Romualda Štěpána Roba, který využil dobrovolnické služby v Karlovarské krajské nemocnici a pomáhá nemocným pacientům. Z těch druhých bych si dovolil jmenovat  P. Petra Beneše, kterého občas sledujeme "dálkově" v televizi, když jsou nyní kostely spíše uzavřeny. 

 

O otci Romualdovi vyšel dokonce článek ve slovenských novinách Moje zdravie. Z textu mne zaujala tato jeho slova: " Nikdy nezapomenu na paní, která zoufale hledala oční kontakt za štítem a ochrannými brýlemi na mém obličeji. Potřebovala vidět člověka, ne chodící bílý oblek. Musela mít pocit, že neodejde sama. Stáhl jsem rukavice z rukou, i když vím, že jsem porušil předpisy a vzal ji za ruku... Byl to lék, na který čekala," říká kněz, který cítí, že církev je dnes v nemocnicích.

Jedna z reportáží zde: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/farar-romuald-stepan-rob-karlovarska-nemocnice-pomoc-dobrovolnik-covid19-koronavirus.A201107_093934_domaci_lre

Stejně tak mile překvapil P. Petr Beneš. První on-line mše svatá byla před pár týdny poněkud nezvyklá, než člověk přišel na chuť jeho stylu. Nicméně po čase velmi příjemně překvapil a rozhodně lze říci, že tento kněz dělá co může pro své farníky a zamávání a tradiční mrknutí na kameru je takovým živým dotykem směrem k těm s kterými nemůže být v živém kontaktu. Současně vše nekončí jen mší svatou, ale následuje i promluva, která dnes byla mimořádná v tom, že se slavilo 1. výročí a samozřejmě s trochou osobitého a jemného humoru, jak jinak :)

To nejmenší co mohu udělat je dát směrovku na tyto obětavé kněze, kteří se přes on-line nebo sociální sítě dokáží k lidem více přiblížit, ale především se nejvíce přiblíží lidem právě tam, kde jsou a to je nejdůležitější. 

P. Romuald Štěpán Rob - facebook https://www.facebook.com/stepan.rob  (zde je možnost se například nejen podívat na informace otce Romualda, ale pomoci například zdravotni sestře Šárce, která byla s Romualdem v nemocnici na oddělení, sloužila na covidovém áru a které umřel manžel (47) právě na covid...)

P. Petr Benešhttp://www.tv.farnostzidenice.cz/   ( velmi doporučuji promluvu po mši svaté 14.3.2021 od cca 1:02 hod., je to milé, osobité a tak trochu slavnostní ;)

zdroj foto: FB RR, Tv přenos

benes2benes3

 

rob

     Co nás čeká

Projekt čtvercování

Každé pondělí dopoledne od 9 hod. bude ve farní klubovně probíhat

PROJEKT ČTVERCOVÁNÍ - neboli uháčkuj nebo upleť čtverce na výrobu dek do Afriky

Srdečně zveme na tato setkání

Bližší informace poskytne p. Šebrlová

Citáty k zamyšlení

V životě nevěř tomu, kdo tě klame, ale nezklam toho, kdo ti věří.
N. N.